جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
SNN سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر ظریف در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی_اقتصادی، طی چند روز آینده به کشورهای هند، چین و ژاپن خبر داد.

وی افزود: وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در اجلاس کشورهای قلب آسیا در مورد افغانستان به هند سفر کرده و در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: وزیر امور خارجه سپس به دعوت وزرای خارجه چین و ژاپن از این کشورها دیداری رسمی به عمل می آورد. ملاقات با همتایان چینی و ژاپنی و برخی از مقامات بلندپایه این کشورها و نیز برگزاری همایش تجاری مشترک از دیگر برنامه های سفر ظریف به این دو کشور مهم شرق آسیا است.

قاسمی در خصوص ترکیب هیات همراه وزیر امور خارجه نیز عنوان کرد: در ترکیب هیات همراه، روسای 38 شرکت عمده وابسته به اتاق بازرگانی، 15 شرکت دانش بنیان وابسته به ستاد همکاری های علمی و فناوری و 8 بانک تجاری به همراه دیگر مقامات صنعتی، بازرگانی و علمی به منظور ملاقات های تجاری و شرکت در همایش های مشترک اقتصادی بین ایران، هند، چین و ژاپن حضور خواهند داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وزیر امور خارجه در ملاقات با مقامات مختلف سیاسی و اقتصادی این کشورها، همکاری های دو جانبه را مورد بررسی قرار داده و در خصوص موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه نیز رایزنی و تبادل نظر خواهد کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394564

خبر فوق مربوط به رسانهدانشجو می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم