خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
img

حجت الاسلام احمد منتظری، فرزند مروحم آیت الله منتظری که چند روز پیش متن حکم اولیه ی دادگاه در محکومیت خود را منتشر کرده و در خبرگزاری ها منتشر شده بود [لینک]، متن دفاعیه ی مکتوبش را نیز منتشر کرد.

به گزارش انصاف نیوز، در بخشی از متن دفاعیه ی آقای منتظری که به «ایرادات چهارگانه ی این پرونده» اشاره دارد، آمده است: «بر اساس اصل ۱۵۹ قانون اساسی: «مرجع رسمی تظلمات و شکایات دادگستری است»؛ بنابراین مرجع رسیدگی کننده به اتهام وارده، یعنی دادگاه ویژه روحانیت از نظر قانون اساسی جمهوری اسلامی فاقد صلاحیت است…»

در ایراد سوّم آقای منتظری آمده است: «اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» یک اتهام سیاسی است؛ و مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی: «رسیدگی به جرائم سیاسی و مطبوعاتی علنی است و با حضور هیئت منصفه در محاکم دادگستری صورت می‌گیرد.»…».

وی همچنین می گوید که در باره ی این پروندۀ، که خود مدعی العموم، رییس دادسرای ویژۀ روحانیت نیز هست و یکی از متصدیان اجرای حکم در ۱۳۶۷ است.

احمد منتظری در دفاع حقوقی نیز ادعاهایی را مطرح کرده که در متن خلاصه که روی کانال تلگرامی آیت الله منتظری منتشر شده، پی می آید:

«

اسناد محرمانه …اسناد دولتی ای هستند که ممهور به مهر محرمانه یا خیلی محرمانه و… شده‌اند. … سری بودن اسناد محرمانه ذاتی نیست… اساساً موارد و مصادیق ذکر شده برای اتهام موضوعاً و بنیاداً از شمول اطلاعات محرمانه خارج بوده و این اتهام با هیچ یک از مواد قانونی انطباق ندارد؛ زیرا:

اولاً: در این اتهام در واقع این بنده نیستم که محاکمه می شوم بلکه این فقیه عالیقدر قدس سره هستند که محاکمه می شوند…

ثانیاً: با توجه به لزوم وجود عنصر قانونی جرم، در قانون، هیچ عنوانی به نام افشای اسرار نظام وجود ندارد؛ بلکه عنوان افشای اسناد محرمانه و طبقه بندی شده وجود دارد.

ثالثاً: هیچ‌ کس با پوشش مسئولین نظام و یا ماًمورین دولتی اقدام به جمع آوری اطلاعات نکرده و حضرت آیت‌الله منتظری در مقام ‌قائم مقام رهبری اقدام به ارائه نظریات خود کرده اند که شرعاً و عرفاً و قانوناً بدان مکلف بوده اند، و اگر شخصی نظرات خود را اعلام کند افشای اسرار نیست…

نخستین کسی که محتوای این نامه‌ها را انتشار داد جناب آقای سید احمد خمینی در کتاب رنجنامه بود، و اگر اتهامی مطرح باشد متوجه ایشان خواهد بود…

ضمناً در سال‌های گذشته نامه های محرمانه ای مانند نامه امام خمینی خطاب به مسئولان نظام در خصوص شرایط و وضعیت جنگی، نامه محرمانه فرمانده سپاه پاسداران و نامه نخست وزیر به امام خمینی که منجر به تصمیم پذیرفتن قطعنامه ۵۹۸ شد، از سوی گروهی خاص موسوم به اصولگرا منتشر شده اما سخنی از افشای اسرار نظام نرفته است.

رابعاً: و از همه مهمتر این که اساساً هیچ گونه اطلاعات طبقه بندی شده ای جمع آوری نشده است. …

الف: اطلاعات فایل صوتی محرمانه نیست؛… مطالب منتشر شده نه سند دولتی بوده و نه مهر طبقه بندی و محرمانه داشته است و نه متضمن جاسوسی بوده و نه با هدف برهم زدن امنیت ملی بوده است.
ب)…
ج)…
«حسبنا الله و نعم الوکیل، نعم المولی و نعم النصیر»

»

انتهای پیام

کلمات کلیدی: احمد منتظری

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394560

خبر فوق مربوط به رسانهانصاف می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم