خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای با اشاره به تلاش رژیم رژیم اشغالگر قدس برای گسترش شهرک های صهیونیستی از تایید طرح ساخت 500 دستگاه مسکن جدید در شهرک رمات شلومو در شرق بیت المقدس ابراز نگرانی کرد.
در این بیانیه که روز چهارشنبه در پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه منتشر شده آمده است: مسکو از این گونه اخبار در مورد فعالیت های غیرقانونی شهرک سازی اسراییل (رژیم صهیونیستی) در اراضی اشغالی فلسطینیان به شدت نگران است.
این بیانیه می افزاید: این طرح متناقض گزارش روز اول ماه جولای گروه چهارجانبه بین المللی صلح خاورمیانه (شامل روسیه، آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل) است.
وزارت خارجه روسیه در ادامه آورده است: بر این باوریم که برای حفظ دورنمای حل مساله فلسطین بر مبنای دو حکومت، شهرک سازی اسراییل (رژیم صهیونیستی) در کرانه باختری رود اردن و شرق بیت المقدس باید متوقف شود.
«این اقدام سهم بزرگی برای ایجاد شرایط مساعد برای ازسرگیری روند حل و فصل مساله فلسطین خواهد بود.»
کمیته محلی برنامه ریزی و ساخت و ساز شهرداری بیت المقدس، هفته گذشته تصویب کرد که به طرح ساخت 500 دستگاه مسکن جدید در شهرک رمات شلومو ادامه دهد.
سازمان غیردولتی صهیونیستی‌ «ایر آمیم»، هفته گذشته ازسرگیری این پروژه را به انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهوری آمریکا نسبت داد موردی که به جناح های صهیونیستی حامی‌ ادامه شهرک سازی در سرزمین های اشغالی بال و پر می دهد.
این لایحه باعث نگرانی‌ درجامعه بین المللی شده که معتقد است که هر نوع ساخت و ساخت شهری اسراییلی‌ در سرزمین های اشغالی، غیرقانونی و یک تهدید برای توافق آینده صلح بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها است.
پیش تر گروه چهارجانبه صلح خاورمیانه متشکل از نمایندگان آمریکا، روسیه، سازمان ملل و اتحادیه اروپا با ابراز مخالفت شدید با ساخت و سازهای رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی، هشدار داد که این شهرک سازی ها احتمال تشکیل دو کشور را به خطر می اندازد و مانعی بر سر راه تحقق صلح است.
این گروه در ماه ژوئیه با انتشار گزارشی، از رژیم صهیونیستی خواسته بود سیاست ساخت شهرک در اراضی اشغالی را متوقف کند.
برآوردهای فلسطینی ها نشان می دهد که بیش از600 هزار شهرک نشین صهیونیست در کرانه باختری و بیت المقدس اشغالی ساکن هستند.
مذاکرات میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی درآوریل 2014 میلادی به علت مخالفت این رژیم با توقف شهرک سازی و آزادی اسیران قدیمی فلسطین متوقف شد.
اروپام*391 **انتشار دهنده : اسماعیل جهانبخش

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394524

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم