کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تامین اجتماعی، متخلفان را جریمه می کند، اما خودش تخلف می کند تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی به جای این که مشکلات درمانی افراد تحت پوشش را حل کند، بیشتر به فکر دریافت جریمه از کارفرماهایی است که کارگران شان را بیمه نکرده اند و یا پرداخت حق بیمه شان به تعویق افتاده است. حال تامین اجتماعی بگوید اصلا جریمه های دریافت شده صرف انجام چه کارهایی شده و چرا سهم درمان کارگران در مناطق محروم پرداخت نشده است. ناطقان: یوناتن بت کلیا در گفتگویی با انتقاد از رویکرد سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان برای کسب درآمد در بسیاری از زمینه های اقتصادی سرمایه گذاری کرده است. اما اینکه درآمد حاصله صرف کجا می شود و چه کسانی از آن استفاده می کند، چندان مشخص نیست.

نماینده مسیحیان آشوری در مجلس همچنین با انتقاد از روند بیمارستان سازی سازمان تامین اجتماعی در کلانشهرها گفت: چرا زمانی که این سازمان تصمیم می گیرد، بیمارستان بسازد، بررسی های لازم را در خصوص نیاز درمانی آن شهر و نوع معیشت حاکم بر آن منطقه انجام نمی دهد؟

بت کلیا با طرح این نکته که این سازمان روی احداث بیمارستان های ملکی در کلانشهرها متمرکز شده است یادآور شد: همه مردم و یا کارگران در شهرهای بزرگ زندگی نمی کنند که به امکانات مجهز درمانی دسترسی داشته باشند. اگر فردی بدحال شود، تا زمانی که از شهرستان محل زندگی اش به یک بیمارستان مجهز تامین اجتماعی برسد که در راه طول مسیر تلف شده است.

این نماینده مجلس با اشاره به این که برآوردهای تامین اجتماعی در احداث بیمارستان های مجهز نباید به کلانشهرها محدود شود؛ تصریح کرد: بیشترین نقاطی که کارگران ما در آن زندگی می کنند، مناطق حاشیه نشینی است که نیاز مبرمی به بیمارستان تامین اجتماعی دارند. اما آیا در همه این مناطق بیمارستان یا مرکز درمانی مجهز وجود دارد؟

وی تاکید کرد:ما نمی گوییم تامین اجتماعی بیاید و بیمارستان ۳۰۰ یا ۴۰۰ تخت خوابی برای مردم این مناطق بسازد، اما برای این مناطق حاشیه ای، حداقل بیمارستان ۳۰ تخت خوابی هم که ساخته شود، باز هم نیاز مردم بیمار را به خدمات درمانی تا حدی مرتفع می کند. احداث این نوع بیمارستان ها به مردم کمک می کند که شهرستان های محل زندگی شان را خالی نکنند و روانه شهرهای بزرگ نشوند.

بت کلیا افزود: به نظر من وجود همین نابسامانی باعث شده تا پیشنهاد اجرای قانون تجمیع بیمه ها مطرح شود. با هم کاسه شدن بیمه های درمانی، آن برابری میان مردم که در قانون اساسی نیز به آن اشاره شده، محقق می شود و همه از هر قشری که باشند، به طور یکسان خدمات درمانی دریافت می کنند. به اعتقاد من به نفع همه است که زیر نظر یک بیمه واحد درمانی قرار گیرند.

وی اظهار داشت: تامین اجتماعی با وجود محاسنی که داشت، اما نتوانست خیلی از مردم را جذب خود کند و یا قدم هایی در جهت کسب رضایت بیماران و کارگران در مناطق محروم و حاشیه ای بردارد.

منبع: سلامت آنلاین

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394498

خبر فوق مربوط به رسانه موبایل می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم