خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید کاظم بدری استاد حوزه علمیه و امام جماعت مسجد جامع اصفهانک بعدازظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهدای گمنام که در مسجد قائم(عج) برگزار شد با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) فرمودند "مردم من از شما چیزی نمی خواهم جز اینکه به اهل بیت(ع) من محبت کنید"، اظهار داشت: در این اینجا منظور از اهل بیت(ع) کسانی هستند که پیامبر در داستان مباهله از آنها گفته است، یعنی اهل بیت(ع) همان پنج تن آل عبا هستند.

وی ادامه داد: در آیه مباهله که پیامبر به اهل نجران فرمودند تمام زنان و فرزندان و اهل بیت(ع) را می آورم برای مباهله، منظور پنج تن آل عبا بودند، در اصل پیامبر(ص) با وجود خانواده بزرگی که داشتند فقط حضرت زهرا(س) خانم این خاندان و امام حسن(ع) و امام حسین(ع) را تنها فرزندان خاندان خود معرفی کردند، در این میان منظور پیامبر از اهل بیت(ع) خود امام علی(ع) است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به این آیه قرآن که در آن آمده است باید به اهل بیت(ع) محبت کرد، خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق محبت به اهل بیت(ع) زیارت است، محبت و اخوت به دیدن و زیارت است.

حجت الاسلام بدری تاکید کرد: یکی از این زیارت ها که بالاتر از زیارت امام حسین(ع) است و بسیار توصیه شده زیارت امام رضا(ع) است، زیرا همه فرقه ها امام حسین(ع) را به عنوان یک امام زیارت می کنند اما امام رضا(ع) را به عنوان یکی از نوادگان پیامبر اکرم(ص) زیارت می کنند.

وی با بیان اینکه زیارت امام رضا(ع) آثار عجیبی دارد، تصریح کرد: آیت الله حائری کسی بود که به محض آنکه وقتی مناسب پیدا می کردند سریعا به زیارت امام رضا(ع) می رفت، وی در طول عمر خود 38 بار به زیارت امام هشتم رفت.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: باید بدانید که زیارت امام رضا(ع) در آن دنیا دست ما را می گیرد، آیت الله حائری بعد از رحلت در عالم رؤیا به فرزندش گفت شب اول قبر آنقدر به من سخت گذشت که از ترس چندین بار دیگر جان دادم اما آنچه مرا از دست نکیر و منکر نجات داد فقط امام رضا(ع) بود.

حجت الاسلام بدری در پایان با اشاره به مقام شهدا گفت: ما نباید شهدا را فراموش کنیم، تمام مردم ایران و به ویژه ناموس این کشور مدیون شهدا هستند، آن زمانی که هیچ قدرت نظامی نداشتیم جوانان این خاک با تمام قوا ایستادگی کردند تا امروز ایران در آرامش باشد./202/816/ب1

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394472

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم