خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
1حجت الاسلام توکلی زاده بیان کرد: کسی که می تواند جانش را در راه انقلاب فکری ایثار کند در دین ما به شهید تعبییر می شود و امام حسین(ع) این درس را به همه ما دادند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از صبح اردستان، یک سخنران و کارشناس دینی اظهار کرد: امام حسین علیه السلام  انقلاب فکری را برای بشر در دین ترسیم کرد اما او را نشناختند و آن امام عزیز مانع دین می دانستند.

حجت الاسلام حمید رضا توکلی زاده امشب در مسجد صاحب الزمان شهر مهاباد و مراسم تجلیل از دو خانواده ای که اقدام به بخشش دیه و اهداء عضو کرده بودند گفت: تمام عزاداری ها و آئین هایی که برای احیای دین انجام می دهیم با این هدف انجام می شود که جاهلانه زندگی نکنیم و عاقلانه و آگاهانه در صراط مستقیم قدم برداریم.

وی افزود: بعضی افراد در مراسم هایی که مستحبات هم هست کارهای جاهلانه انجام می دهند و باعث سبک شمردن دین می شود.

توکلی زاده با بیان اینکه درس هایی که امام حسین (ع) به ما یاد داده اند درس ایثار بوده تصریح کرد: این ایثار  به معنای این است که ما همه را بر خود مقدم بدانیم.

این کارشناس دینی با بیان اینکه  ایثار در دین انواع مختلف دارد تصریح کرد: یکی از این ایثارها و گذشت ها کمک ها و بخشش های مالی است که انسان در راه خدا انفاق می کند.

توکلی زاده بیان کرد: کسی که می تواند جانش را در راه  انقلاب فکری ایثار کند در دین ما به شهید تعبییر می شود وامام حسین(ع) این درس ا به همه ما دادند.

وی تصریح کرد: اسلام برای اداره فرهنگی دین طرح دارد  ویک سیستمی تعریف کرده که برای حکومتها هم این دستور وارد شده است.

مسئول دفتر نماینده با بیان اینکه یک دین دولتی و یک دین فرهنگی داریم، تصریح کرد: کشورهایی مثل عربستان دین حکومتی دارند که زور بر مردم حاکم بوده و در واقع دین شکل ظاهری داشته و برای جامعه مفید نیست.

وی با تاکید بر اینکه افرادی با کار جهادی می توانند برای فرهنگ مردم فعالیتهایی انجام دهند افزود: امر به معروف ون هی از منکر سیستمی است که مردم خود دین را پیاده می کنند.

دو خانواده اهداء عضو و همچنین خانواده ای که دیه را بخشیده بودند توسط فرماندار وجمعی از مسئولان مورد تقدیر قرار گرفتند.

4 6

انتهای پیام/ الف

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394462

خبر فوق مربوط به رسانه اصفهان امروز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم