خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:بانک تجارت اعلام کرد: حق انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت های بورسی تنها در اختیار مجمع عمومی سهامداران است.

به گزارش بانک مردم در پی انتشار خبری مبنی بر اداره غیرقانونی بانک تجارت توسط اعضای هیات مدیره قدیمی، روابط عمومی این بانک در پی انتشار برخی اخبار در رسانه ها درباره ابهام در هیات مدیره بانک تجارت در اطلاعیه ای آورده است: بر اساس قانون تجارت تا زمان تشکیل مجمع فوق العاده بانک و انتخاب اعضای جدید هیات مدیره، همه جلسات و تصمیم های هیات مدیره فعلی از رسمیت برخوردار است.

همچنین با توجه به بازنشستگی رییس هیات مدیره بانک تجارت، نایب رییس هیات مدیره همه اختیارات قانونی وی همچون ریاست بر جلسات هیات مدیره، امضا اسناد بانک مطابق اساسنامه و نظایر آن را برعهده داشته و در این مدت نیز هیچ خللی در روند تصمیم گیری های کلان بانک تجارت ایجاد نشده است.

در ادامه این توضیح تاکید شده است: حق انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت های بورسی، تنها در اختیار مجمع عمومی سهامداران است.

برخی رسانه ها به استناد اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال، اعلام کردند بانک تجارت هفت ماه است با هیات مدیره غیررسمی اداره می شود و در حالی که تعداد اعضای هیات مدیره شرکت های سهامی عام نباید از پنج نفر کمتر باشد، اما ترکیب هیات مدیره بانک تجارت در این مدت چهار نفره بوده است.

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک تجارت (نوبت دوم) با حضور بیش از ۸۲ درصد از سهامداران یا نمایندگان قانونی آنها، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی ۲۶ مهر ماه امسال برگزار شد و افزون بر بررسی و تصویب ترازنامه و حساب سود و زیان، درباره تقسیم و تخصیص سود سال مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۴ تصمیم گیری شد.

بانک تجارت از جمله بنگاه های اقتصادی مشمول قانون سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی است که در اردیبهشت سال ۱۳۸۸ برای نخستین بار سهام آن در بورس عرضه شد و اینک ۸۳ درصد آن در مالکیت سهامداران غیردولتی قرار دارد.

تجارت

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394441

خبر فوق مربوط به رسانهبانک مردم می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم