خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سفری از پیش برنامه ریزی شده در صدر یک هیات عالیرتبه سیاسی - اقتصادی، در چند روز آینده به کشورهای هند، چین و ژاپن سفر می کند.

به گزارش جماران به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی افزود: وزیر امور خارجه برای شرکت در اجلاس کشورهای قلب آسیا در مورد افغانستان به هند سفر کرده و در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد.

وی اظهار داشت: وزیر امور خارجه سپس به دعوت وزیران خارجه چین و ژاپن از این کشورها دیداری رسمی خواهد داشت.

به گفته وی، ملاقات با همتایان چینی و ژاپنی و برخی از مقام های بلند پایه این کشورها و برگزاری همایش تجاری مشترک از دیگر برنامه های سفر وزیر امور خارجه به این دو کشور مهم شرق آسیا است.

قاسمی درباره ترکیب هیات همراه وزیر امور خارجه نیز افزود: در ترکیب هیات همراه، رییسان 38 شرکت عمده وابسته به اتاق بازرگانی، 15 شرکت دانش بنیان وابسته به ستاد همکاری های علمی و فن آوری و 8 بانک تجاری به همراه دیگر مقام های صنعتی، بازرگانی و علمی به منظور ملاقات های تجاری و شرکت در همایش های مشترک اقتصادی میان ایران، هند، چین و ژاپن حضور خواهند داشت.

وی اظهار داشت: دکتر ظریف در ملاقات با مقام های مختلف سیاسی و اقتصادی این کشورها، همکاری های دو جانبه را مورد بررسی قرار داده و در خصوص موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه نیز رایزنی و تبادل نظر خواهد کرد.

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394425

خبر فوق مربوط به رسانه جماران می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم