خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

سیستم‌عامل ویندوزفون (و ویندوز 10 موبایل) در حال‌حاضر، سهم زیادی در بازار گوشی‌های هوشمند ندارد و تا عرضه سرفیس فون مایکروسافت، اوضاع این سیستم‌عامل در بازار بهبود نمی‌یابد. به همین جهت، سیستم‌عامل اندروید گوگل و آی‌او‌اس اپل در حال‌حاضر، تنها پلت‌فرم‌های مناسب برای گوشی‌های هوشمند هستند. با این‌حال، بنابر گزارش منتشرشده توسط IDC، سیستم‌عامل اندروید گوگل و آی‌او‌اس اپل به رشد خود در بازار تا سال 2020 ادامه می‌دهد و البته، این روند برای سیستم‌عامل آی‌او‌اس اپل، چندان آسان نخواهد بود. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطب با ویندوزسنتر، همراه باشید.

سیستم‌عامل اندروید در چهار سال آینده، هم‌چنان به سلطه در بازار ادامه خواهد داد

برای بررسی سهم سیستم‌عامل اندروید گوگل و آی‌او‌اس اپل، ابتدا باید به میزان فروش محصولات مجهز به این دو پلت‌فرم و سهم هریک در بازار گوشی‌های هوشمند، اشاره کرد. بنابر جزئیاتی که IDC ارائه داده است، پیش‌بینی شده که محصولات مجهز به سیستم‌عامل اندروید، فروشی نزدیک به 1.2 میلیارد دستگاه را در سال جاری به خود اختصاص داده‌اند. این موضوع، باعث می‌شود تا سهم فروش محصولات اندرویدی در سال 2020، نزدیک به 85 درصد درصد باشد.

در سال 2020 نیز براساس تحلیل‌های صورت‌گرفته، نزدیک به 1.46 میلیارد دستگاه اندرویدی به فروش خواهد رسید و این موضوع، سهمی 85.4 درصدی را برای سیستم‌عامل اندروید در بازار گوشی‌های هوشمند، به همراه خواهد داشت. هم‌چنین، تحلیل‌های صورت گرفته، نشان می‌دهد که رشد سال به سال محصولات مجهز به سیستم‌عامل اندروید تا سال 2020 به 4.2 درصد خواهد رسید.

در رابطه با سیستم‌عامل آی‌او‌اس، تحلیل‌ها نشان می‌دهد که شرکت اپل در سال 2016، کمی بیش‌تر از 206 میلیون واحد گوشی آیفون عرضه می‌کند که با سهم 14.3 درصدی در بازار، معادل است. تا سال 2020 نیز، انتظار می‌رود که سهم سیستم‌عامل آی‌اوس به 14.2 درصد کاهش یابد و مجموع فروش محصولات مجهز به سیستم‌‌عامل آی‌او‌اس با طی یک روند صعودی، به 243 میلیون واحد افزایش یابد. رشد سال به سال محصولات مجهز به این سیستم‌عامل تا چهار سال آینده، به 2.5 درصد خواهد رسید.

سیستم‌‌عامل آی‌اوس در رقابت با محصولات مجهز به سیستم‌عامل اندروید، رقابت دشواری در پیش دارد!

در حالی‌که محصولات مجهز به هر یک از دو سیستم‌عامل اندروید گوگل و آی‌او‌اس اپل بنابر اطلاعات منتشرشده توسط IDC، فروش بیشتری را تا سال‌ 2020 تجربه خواهند کرد؛ گمان می‌رود که رقابت برای سیستم‌عامل آی‌او‌اس شرکت اپل با توجه به روند صعودی افزایش محصولات اندرویدی و هم‌چنین، سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده توسط گوگل در بخش سخت‌افزار و گوشی‌های هوشمند تا چهار سال آینده، بسیار دشوار باشد.

این آمار در حالی ارائه شده است، که چندان نمی‌توان به فروش بالای محصولات مجهز به سیستم‌عامل اندروید امیدوار بود. شرکت هوآوی بنابر شایعات، بر روی سیستم‌عامل اختصاصی خود مشغول به کار است و سامسونگ با سیستم‌عامل تایزن، به سختی تلاش می‌کند تا توسعه‌دهندگان را به این پلت‌فرم جلب نماید.

این موضوع در نهایت، ممکن است باعث شود تا بخشی از فروش محصولات هوآوی و سامسونگ که اکنون در بین سه سازنده برتر در بازار گوشی‌های هوشمند شناخته می‌شوند، به محصولات مجهز به پلت‌فرم مختص به خود، اختصاص یابد.

 بنابراین، چندان نمی‌توان به آمار ارائه‌شده، امیدوار بود؛ البته، باید در نظر داشت که سیستم‌عامل ویندوز 10 موبایل نیز با عرضه سرفیس فون به عنوان گوشی پرچم‌دار مایکروسافت، سهم بیشتری را از فروش گوشی‌های هوشمند به خود اختصاص می‌دهد و این موضوع در نهایت، ممکن است رویه مایکروسافت را در زمینه گوشی‌های هوشمند، تغییر دهد و مایکروسافت در آینده، محصولات ویندوزی بیشتری را عرضه نماید.

پیوست منبع:  Softpedia 

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394404

خبر فوق مربوط به رسانه ویندوز سنتر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم