خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
استاندار اصفهان گفت: استفاده از مازوت در کارخانه ذوب آهن اصفهان، ‌همانطور که بررسی های دقیق و کارشناسی سازمان محیط زیست نشان داده است، هیچگونه آلایندگی ایجاد نمی کند. به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از ذوب آهن اصفهان رسول زرگرپور، اعلام کرد: مازوت در یک سیستم بسته در کوره بلند ذوب آهن استفاده می شود و نمی تواند ایجاد آلایندگی کند. وی افزود: ذوب آهن با استفاده از مازوت، ماهانه 200 میلیارد ریال صرفه جویی در مصرف انرژی دارد که با توجه به شرایط مالی این شرکت، می تواند برای ذوب آهن تا حدودی گره گشا باشد.
استاندار اصفهان گفت: باتوجه به ممنوعیت استفاده از مازوت توسط نیروگاه ها، مقادیر بسیاری مازوت موجود است که استفاده ای برای آن وجود ندارد و ذوب آهن اصفهان می تواند بدون ایجاد آلایندگی، از آنها استفاده بهینه کند.
زرگرپور افزود: استانداری اصفهان درباره استفاده از مازوت بویژه در نیروگاه ها بسیار حساس است و حتی با وجود امکان قطع شدن برق، به دلیل اینکه سلامت مردم در خطر بود، هرگز اجازه استفاده از مازوت به نیروگاه ها داده نشد.
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز گفت: با توجه به تایید سازمان حفاظت از محیط زیست، استفاده ذوب آهن از مازوت آلایندگی ایجاد نمی کند و این امر در افکار عمومی نیز با توجه به تایید سازمان مذکور پذیرفته شده است.
محسن کوهکن افزود: برخی جوسازی ها در این زمینه مانع شد که این شرکت زودتر از مازوت استفاده کند اما اکنون امید است با انجام این کار، مشکل های مالی ذوب آهن اصفهان سریع تر حل شود.
03117/117/1
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394390

خبر فوق مربوط به رسانه ایمنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم