خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
بسته اقتصادی 10 آذر.pngخبرهایی از جمله مهم‌ترین "پایدار نبودن گرانی دلار"،‌ "نشست اوپک در ۴۰ سال اخیر"، "جدیت در برخورد با مقصران احتمالی حادثه قطار تبریز – مشهد"، "خوش‌بینی اعضای تاثیرگذار به توافق اوپک"، "دلایل گرانی دلار و پیش‌بینی قیمت در ماه‌های آینده، افزایش طلای جهانی در پی التهاب بازارهای مالی" و "جزئیات تفاهم‌نامه بیمه‌ای ایران و برزیل در بخش بازرگانی" از اخبار مهم اقتصادی امروز ایسنا بودند.

به گزارش ایسنا، برخی از مهم‌ترین‌ خبرهای اقتصادی ایسنا در روز چهارشنبه (دهم آذرماه) در ادامه آمده است که با کلیک روی تیتر هر خبر، متن کامل آن در دسترس خواهد بود.

مهم‌ترین نشست اوپک در ۴۰ سال اخیر

نشست امروز (چهارشنبه ١٠ آذر ماه) سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از دید بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار نفت مهم‌ترین نشست اوپک از سال ١٩٧٣ میلادی تا کنون به شمار می‎آید.

جدیت در برخورد با مقصران احتمالی حادثه قطار تبریز – مشهد

وزیر راه و شهر سازی از ادامه تحقیقات کمیسیون بررسی سوانح در زمینه حادثه قطار تبریز – مشهدخبر داد و گفت: با جدیت با مقصران احتمالی این حادثه برخورد خواهد شد.

اگر سیاست بر تصمیم اوپک تاثیرگذار باشد تصمیم‌گیری دشوار است

وزیر نفت گفت: کشورهای که تولیدشان را به دلیل تحریم ایران و اضطرارهای لیبی و نیجریه افزایش دادند نقش بیشتری در تنظیم بازار بر عهده گیرند.

وی همچنین اعلام کرد که ایران پیشنهادهای قابل قبولی برای مشارکت در تصمیم جمعی اوپک دریافت کرده است. اظهاراتی که از سوی بسیاری تحلیلگران بازار نفت به عنوان چراغ سبزی برای نتیجه‌بخش بودن توافق اوپک تفسیر می‌شود.

نشست حساس و سرنوشت‌ساز اوپک آغاز شد

یکصد و هفتاد و یکمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دقایقی پیش در مقر دائمی این سازمان در وین آغاز به‎کار کرد

خوش‌بینی اعضای تاثیرگذار به توافق اوپک

وزیران نفت ایران و عراق به‌عنوان دو عضو تاثیرگذار اوپک در آغاز نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در وین، در باره دستیابی به توافق میان اعضای این سازمان برای تثبیت سطح تولید نفت ابراز امیدواری کردند.

تولید اوپک ۱ تا ۱.۲ میلیون بشکه کاهش می‌یابد

وزیر نفت گفت: کاهش تولید نفت اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) یک میلیون تا یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز خواهد بود.

عربستان برای تولید نفت ایران استثنا قائل شد

وزیر نفت عربستان نسبت به حصول توافق میان اعضای اوپک برای محدود کردن تولید این سازمان ابراز امیدواری کرد.

قیمت سبد نفتی اوپک به مرز ۴۴ دلار نزدیک شد

قیمت سبد نفتی اوپک در آستانه نشست این سازمان با سه سنت افزایش به ٤٣ دلار و ٨٧ سنت برای هر بشکه رسید.

دلایل گرانی دلار و پیش‌بینی قیمت در ماه‌های آینده

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به تشریح مهمترین دلایل افزایش نرخ دلار در روزهای اخیر پرداخت و تصریح کرد که این اتفاق می‌تواند تا حدودی در راستای واقعی شدن نرخ ارز باشد اما به دلیل تبعات منفی که بر زندگی عادی مردم خواهد داشت به نظر نمی‌رسد که دولت تا زمان انتخابات یکسان‌سازی نرخ را انجام دهد

سیف: گرانی دلار پایدار نیست

بعد از روند صعودی قیمت ارز به ویژه دلار در بازار آزاد در روزهای اخیر و طرح تحلیل‌های متفاوت درباره چرایی این تحول ارزی از سوی کارشناسان و رسانه‌ها، سرانجام رئیس کل بانک مرکزی در کانال تلگرامی خود نسبت به قضایای اخیر واکنش نشان داد و اعلام کرد که "گرانی ارز و شرایط موجود پایدار نخواهد بود".

تمام رکوردها به نفع صادرات معدنی شکسته شد

بعد از رکود نفسگیر معدنی در سالیان گذشته به نظر می‌رسد که قیمت‌ها در مسیر صعود قرار گرفتند و حتی امروز دو محصول استراتژیک مس و سنگ‌آهن به بالاترین رکورد قیمتی سالیان اخیر رسیده‌ که می توان گفت در کنار رشد قیمت دلار یک فرصت بی‌نظیر صادراتی رقم خورده است.

بد قولی صادرکنندگان باعث سرمازدگی کیوی شد

قائم مقام خانه کشاورز اعلام کرد که باغداران منتظر اجرای وعده صادرکنندگان کیوی برای خرید محصول روی درخت برای صادرات هستند و همین عامل سبب شد بخش زیادی از کیوی باغ‌های شمال کشور به برف و سرمازدگی اخیر برخورد کند

افزایش طلای جهانی در پی التهاب بازارهای مالی

طلای جهانی در معاملات روز جاری که سرمایه‌گذاران در انتظار نتیجه نشست اوپک، ریسک گریز شدند، اندکی افزایش یافت

اختصاص ۲۰۰ تومان یارانه برای صادرات هر کیلو کشمش مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور گفت: هیئت وزیران با اختصاص ۲۰۰ تومان یارانه به ازای هر کیلوگرم کشمش صادراتی به باغداران موافقت کرده است همایش بین‌المللی صنعت خودرو به تعویق افتاد

دبیرکل چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران از تعویق تاریخ برگزاری این همایش خبر داد.

جزئیات تفاهم‌نامه بیمه‌ای ایران و برزیل در بخش بازرگانی

ایران و برزیل با امضای تفاهم‌نامه‌ای در بخش پوشش بیمه‌ای سعی در ایمن کردن هر چه بیشتر تبادلات دو جانبه و نیز افزایش میزان صادرات و واردات دو کشور دارند.

آیا دولت با افزایش نرخ ارز کسری بودجه را جبران می کند؟

یک اقتصاددان می‌گوید: افزایش نرخ ارز در هفته‌های اخیر نمی‌تواند به دلیل دستکاری دولت رخ داده باشد چراکه اولا بخش عمده‌ای از ارز مورد استفاده دولت مبادله‌ای است و دوم اینکه دولت که بر دستاورد کاهش نرخ تورم مانور بسیاری می‌دهد طبیعتا نمی‌خواهد با دستکاری‌های این‌چنینی دستاورد خود را مخدوش کند.

تلفات روزانه‌ی تصادفات جاده‌ای بیش از برخورد دو قطار

سانحه برخورد دو قطار مسافرتی به یکدیگر در منطقه هفت خوان سمنان و کشته شدن ۴۸ مسافر آن در طول روزهای گذشته فضای صنعت حمل و نقل ایران را به طور قابل توجهی تحت‌الشعاع خود قرار داده است. موضوعی که هرچند اهمیت بسیار زیادی دارد اما نباید به دنبال آن اصلی‌ترین عامل مرگ و میر در حمل و نقل ایران فراموش شود.

فرصت خودنمایی برای بازی‌سازان در الکامپ

رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به حضور بازی‌سازها در الکامپ تحت عنوان الکام‌گیمز و حمایت از آنها با تقبل هزینه‌های مربوط به غرفه‌ها، این شرکت‌ها را دارای بازی‌هایی دانست که در جشنواره‌های مختلف مورد تقدیر واقع شده‌ یا از پتانسیل‌های خوبی در بازارهای داخلی و خارجی برخوردارند.

بی اعتقادی دولتها دلیل عقب ماندگی بخش تعاون

رییس اتاق تعاون ایران سهم فعلی بخش تعاون را هفت درصد عنوان کرد و گفت: عدم اعتقاد دولتها به تعاونی‌ها عامل عقب ماندگی بخش تعاون بوده است

تمایل ایرانی‌ها به تئاتر و سیگار چقدر است؟

بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران در زمینه فعالیت‌های فرهنگی خانوار ایرانی که فقط حدود ۴ درصد از جمعیت ۱۵ سال به بالا در ایران طی یکسال به تئاتر رفته و جمعیتی معادل ۱۳.۴ درصد از گروه سنی ذکر شده به صورت مستمر سیگار مصرف می‌کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394356

خبر فوق مربوط به رسانه ایسنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم