خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
madarane

عضو ناظر مجلس در هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح کرد: جذابیت های یک کتاب مخاطب را به فرهنگ کتابخوانی تشویق میکند و روایت های زنان و مادرانه باعث می شود زنان بیشتر به کتابخوانی روی آورند.

به گزارش تهران نیوز ، طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی عضو ناظر مجلس در هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به پایین بودن سهم زنان از کتابخوانی عنوان کرد: عوامل متعددی در پایین بودن سهم زنان در کتابخوانی نقش دارد که به عنوان مثال یکی از آنها افزایش حضور زنان خانه دار در فضای مجازی و شبکه ها اجتماعی است.

وی افزود: کتاب افراد را از بحران فرهنگی نجات میدهد و باید جذابیت داشته باشند اما متاسفانه در حال حاضر اکثر کتاب‌ها گرفتار ممیزی هستند در صورتی که کتاب را باید زن محور و مادر محور کرد چون اگر مادران و زنان کشور کتاب بخوانند می‌توانند آیندگان را از این بحران فرهنگی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، نجات بدهند.

سیاوشی اظهار داشت: متأسفانه سطح اشتغال زنان ایرانی و دسترسی به اشتغال آنها به شکل تبعیض آمیزی با مردان متفاوت است ولی با این حال زنان این فرصت را پیدا کردند که وارد سطوح عالیِ آموزشی شوند اما متأسفانه کتاب‌خواندن آنها منحصر به درس‌های دانشگاهی شده است.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: کتابخوانی در فضاهای عمومی، میزان امانت گرفتن کتاب‌ها و خرید کتاب‌ها توسط مادران می‌تواند بخش عظیمی از نیاز فرهنگی و درواقع اقتصاد فرهنگ را پیش ببرد؛ به دلیل اینکه مادران می‌توانند خانواده را تشویق کرده و سهمی از بودجه خانواده را برای خرید کتاب درنظر بگیرند.

وی گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور علاوه بر اینکه کتابخانه تاسیس کرده بود، فضایی نیز برای بچه‌ها فراهم کرده تا مادران بتوانند در کنار فرزندان خود در فضای مناسب کتاب به امانت بگیرند و حتی در همان مکان نشسته و کتاب مورد علاقه خود را مطالعه کنند.

انتهای متن/*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394354

خبر فوق مربوط به رسانه تهران نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم