خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 110

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر ظریف در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی_اقتصادی، طی چند روز آینده به کشورهای هند، چین و ژاپن خبر داد.

خبرگزاری فارس: بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه اظهار داشت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در سفری از پیش برنامه‌ریزی شده و در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی_اقتصادی، طی چند روز آینده به کشورهای هند، چین و ژاپن سفر می‌کند.

وی افزود: وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در اجلاس کشورهای قلب آسیا در مورد افغانستان به هند سفر کرده و در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: وزیر امور خارجه سپس به دعوت وزرای خارجه چین و ژاپن از این کشورها دیداری رسمی به عمل می‌آورد. ملاقات با همتایان چینی و ژاپنی و برخی از مقامات بلندپایه این کشورها و نیز برگزاری همایش تجاری مشترک از دیگر برنامه‌های سفر ظریف به این دو کشور مهم شرق آسیا است.

قاسمی در خصوص ترکیب هیات همراه وزیر امور خارجه نیز عنوان کرد: در ترکیب هیات همراه، روسای 38 شرکت عمده وابسته به اتاق بازرگانی، 15 شرکت دانش‌بنیان وابسته به ستاد همکاری‌های علمی و فناوری و 8 بانک تجاری به همراه دیگر مقامات صنعتی، بازرگانی و علمی به منظور ملاقات‌های تجاری و شرکت در همایش‌های مشترک اقتصادی بین ایران، هند، چین و ژاپن حضور خواهند داشت.

وی در پایان خاطر‌نشان کرد: وزیر امور خارجه در ملاقات با مقامات مختلف سیاسی و اقتصادی این کشورها، همکاری‌های دو جانبه را مورد بررسی قرار داده و در خصوص موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه نیز رایزنی و تبادل نظر خواهد کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394334

خبر فوق مربوط به رسانه فردا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم