خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، امروز(10 آذر) در مراسم تشییع شهدای فاجعه تروریستی حله گفت: بیشتر این زائران شهید معلم قرآن، فاضله و مربی اخلاق بودند.

وی افزود: این شهیدان به جرم شیعه علی(ع) و زائر امام حسین(ع) بودن مقتول و تکه تکه شدند، آنها زائران قبر مطهر فرزند امام علی (ع) بودند که آنها را قطعه قطعه کردند.

آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه تا آخرین قطره خون و نفس در راه دفاع از مکتب علی(ع) ثابت قدم و پابرجا ایستاده ایم، افزود: ما داعش را مخاطب خود نمی دانیم بلکه مخاطب ما اربابان داعش هستند و این تجمع بزرگ پاسخ کوبنده ای به اربابان آنها که این گروه را راه انداخته اند، می باشد.

وی اجتماع بزرگ و بی نظیر مردم اهواز در تشییع شهدای انفجار تروریستی حله را تحسین کرد و اذعان داشت: این اجتماع بی نظیر اسرائیل و آل سعود را محکوم می کند و اعلام می نماید انتقام خون شهیدان فاجعه حله را از آل سعود خواهد گرفت.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه هیلاری کلینتون در زمان تبلیغات انتخاباتی خود اعتراف کرد، داعش ساخته دست آنها، صهیونیست و آل سعود وهابیون است تصریح کرد: آل سعود مصداق واقعی شجره ملعونه است که آتش فتنه را در دنیای اسلام روشن کرد.

وی ادامه داد: انشا الله این جمعیت عظیم و باشکوهی که امروز برای تشییع شهدای فاجعه حله تا وسط خیابان طالقانی و تا آخر خیابان سی متری حضور یافته اند، انتقام خود را از آل سعود و دشمنان اسلام می گیرند.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به حضور هیاتی از سوی مقام معظم رهبری در این مراسم، گفت: رهبری در این مصیبت ما را تنها نگذاشتند و هیاتی برای تسلیت گویی به خانواده شهدای حله، مردم اهواز و خوزستان اعزام کردند.

وی اظهار کرد: از مقام معظم رهبری به دلیل مرهمت ها و عنایت خاصی که به مردم خوزستان دارند تقدیر و تشکر می کنم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، مسئول بخش بین المللی بیت مقام معظم رهبری، یکی از اعضای اصلی بیت مقام معظم رهبری به نمایندگی از مقام معظم رهبری در استان خوزستان حضور پیدا کردند و همچنین هیات دیگری از طرف رئیس جمهور و هیئت دولت نیز به همراهی وزیر اطلاعات و وزیر کشور برای همدردی و عرض تسلیت در استان حضور پیدا کرده اند.

گفتنی است، پیکرهای مطهر 37 نفر از شهدای فاجعه حله امروز در اهواز تشییع شد، پس از اقامه نماز میت به امامت آیت الله موسوی جزایی پیکر 26 شهید فاجعه حله عراق در بهشت شهدای اهواز خاکسپاری و پیکر مابقی شهدا به درخواست خانواده های آنان به شهرهای حمیدیه و شادگان منتقل و در میان خانواده و جمعیت عزادار این شهرها خاکسپاری شدند.

در فاجعه انفجار تروریستی حله عراق بیش از 80 زائر اربعین حسینی به شهادت رسیدند که تا کنون اعلام شده 60 نفر از این زائران خوزستانی بوده اند.

پایان پیام/472 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394306

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم