خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
جهان > غرب آسیا - همشهری آنلاین:
شرکت‌کنندگان در هفتمین کنگره سراسری جنبش فتح بار دیگر محمود عباس را به عنوان رهبر کل این جنبش انتخاب کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، جلسات این کنگره معمولا در مقر ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار می شود که در آن نزدیک به 1400 تن از تمامی چارچوب های تشکیلاتی جنبش فتح در کرانه باختری و نوار غزه و غیره حضور دارند و جلسات آن به مدت 5 روز برگزار می شود.

محمود عباس بعد از انتخاب مجددش به عنوان رئیس این جنبش گفت: هفتمین کنگره فتح برای دوره ای قدرتمندتر و محکم تر در مسیر حرکت تشکیل می شود و بر اصول اولیه خود تاکید دارد که فلسطین را به تنهایی بزرگتر از هر چیزی و قبل از هرچیزی و برتر از هرچیزی می داند.

در جریان پنج روز از برگزاری این نشست برنامه سیاسی این جنبش تصویب و کمیته مرکزی و شورای انقلابی جدید برای جنبش تشکیل می شود. علاوه بر این جلسه ای نیز با حضور تمامی گروه های فلسطینی و هیات های عربی و بین المللی برگزار شد که محمود عباس در آن بیانیه سیاسی جامعی را قرائت کرد.

در همین راستا، حسن الشیخ، عضو کمیته برگزار کننده این نشست در ابتدای برگزاری آن با اشاره به رسیدن اعضا به حد نصاب قانونی اعلام کرده بود: شمار اعضا 1411 نفر است که 88 نفر از حضور در نشست خودداری کرده اند و تعداد حضار 1320 نفر است.

قرار بود در این نشست عباس تمامی مسائل فلسطین و آخرین تحولات سیاسی را مورد بررسی قرار دهد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394300

خبر فوق مربوط به رسانهرسا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم