خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش دریافتی چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز، این ایستگاه آموزشی تحقیقاتی با حمایت ستاد فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست ریاست جمهوری راه اندازی شده است.
به گفته دکتر محمدرضا اختصاصی مجری این طرح بین دانشگاهی، به دنبال درخواست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شیراز، قرارداد طراحی و احداث این ایستگاه سنجش و پایش فرسایش بادی اوایل زمستان سال 1394 نهایی شد و مراحل اجرایی آن، مدت 9 ماه به طول انجامید.
استاد دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی دانشگاه یزد و محقق پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی افزود: بیشتر تجهیزات و تله های رسوب گیر مورد استفاده در این ایستگاه، ثبت اختراع داخل کشور بوده و به تأیید علمی و تولید انبوه رسیده اند.
اختصاصی اظهار کرد: با توجه به تجارب به دست آمده از طرح ملّی احداث شبکه ی رسوب سنجی فرسایش بادی کشور و همچنین اجرای پایلوت طرح حاضر، دانشگاه یزد آماده هر گونه همکاری با سایر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و اجرایی کشور در راه اندازی ایستگاه های رسوب سنجی فرسایش بادی، گرد و غبار و ریزگردها است. .
بر اساس این گزارش، تاکنون بیش از 12 دستگاه سنجش فرسایش بادی (W.E.Meter) یا تونل باد قابل حمل توسط این فن آور و محقق دانشگاه یزد برای سایر دانشگاه ها و مراکز علمی کشور ساخته شده است.
7368/ 2027
دریافت کننده:‌حمیدرضا خلیقی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394263

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم