خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
منابع میدانی تأکید کردند، داعش قصد دارد شهر «الباب» را در اختیار نیروهای مورد حمایت ترکیه قرار داده و با حمله به «منبج» و تصرف آن، زمینه را برای حمله نیروهای تحت حمایت آنکارا به این شهر فراهم کند. به گزارش «شیعه نیوز»، خبرها از شمال سوریه حاکیست عناصر تروریستی داعش سناریوی جدیدی را با هماهنگی دولت ترکیه در حومه شهر «منبج» آغاز کردند. در گام نخست این سناریو، صدها تن از عناصر تروریستی داعش حملات وسیعی را از حومه غربی شهر منبج علیه مواضع نیروهای کرد در روستاهای «کسری، تل حوزان و جب الحمراء» انجام دادند. پس از ساعت‌ها درگیری در این مناطق در نهایت نیروهای کرد «دموکراتیک سوریه» توانستند با کشته و زخمی کردن 43 تروریست، حملات را دفع کنند. جنگنده‌های نیروهای ائتلاف نیز در کاهش حملات گروه تروریستی داعش نقش ایفا کردند و جسد 30 تروریست در اختیار نیروهای کرد قرار دارد. در روزهای گذشته گروه تروریستی داعش با کمک نیروهای ارتش ترکیه که در روستاهای شمال شهر منبج مستقر هستند، تلاش کرده و روستاهای غربی و حومه شمال غربی این شهر را دوباره اشغال کند.
اما در خصوص سناریو هماهنگ داعش و آنکارا باید توضیح داد که تروریست های داعش حاضر شده‌اند شهر راهبردی «الباب» را در بازه زمانی مختلف تخلیه کنند. در ادامه این سناریو گروه تروریستی داعش درصدد است شهر منبج را دوباره اشغال کند تا دولت ترکیه به بهانه مبارزه با تروریسم این شهر را هم تصرف کند. در حال حاضر به دلیل حضور نیروهای دموکراتیک کرد در شهر منبج، نیروهای دولت ترکیه نمی‌توانند به این شهر نزدیک شوند. داعش بهترین بهانه برای ورود نیروهای ترکیه به شهر منبج است. از سویی دیگر خبرها حاکیست نیروهای آمریکایی مستقر در شمال سوریه نیز با این سناریو ترکیه موافق هستند و در مقابل، وعده جنوب استان الرقه را به نیروهای کرد داده اند.
براساس این گزارش، نیروهای کرد پیشنهاد نیروهای آمریکایی را وعده ای برای آرام کردن‌شان در میدان نبرد قلمداد کرده اند و اعلام کرده‌اند واشنگتن در گذشته وعده شهر «عفرین»‌ را به ما داده بود. نیروهای کرد با وجود این که در دهه‌های گذشته در چندین مرحله فریب وعده‌های دروغ آمریکا را خوردند در سال گذشته اعلام کردند با حمایت جنگنده های ائتلاف غربی درصدد هستند با اتصال استان «حسکه» به شهر «عفرین»، دولت مستقل کرد را در شمال سوریه و مرزهای جنوبی ترکیه تشکیل دهند اما با گذشت زمان مشخص شد دولت آمریکا و ترکیه در این محور معامله‌های انجام دادند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394246

خبر فوق مربوط به رسانهشیعه نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم