خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : با روشن‌تر شدن چشم‌اندازها نسبت به احتمال حصول توافق و اجماع در میان کشورهای عضو اوپک، قیمت نفت به ۴۷.۷ دلار رسید.
به گزارش انتخاب؛ به نقل از رویترز، با تقویت چشم‌اندازها نسبت به احتمال حصول توافق در نشست امروز اوپک قیمت نفت افزایش چشم‌گیری را تجربه کرد.
طی امروز قیمت نفت برنت دریای شمال بیشترین افزایش یک‌روزه خود را در 9 ماه گذشته تجربه کرد و به 49.71 دلار در هر بشکه افزایش یافت. قیمت نفت وست تگزاس اینترمد‌یت آمریکا نیز با عبور از 48 دلار به رقم 48.18 دلار دست یافت.
طی ساعات گذشته سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک برای اجماع و توافق در راستای کاهش مجموع تولید نفت خود در وین اتریش تشکیل جلسه داده است.
منابع آگاه از این اجلاس اعلام کردند: این کشورها در حال مذاکره برای کاهش بیش از انتظار تولید نفت خود هستند، به‌گونه‌ای که هم‌اکنون مذاکرات حول کاهش 1.4 میلیون بشکه در روز در حال انجام است.
این اقدام در راستای افزایش قیمت نفت و بهبود عوامل بازار صورت می‌گیرد، پیشتر مقامات کشورهای اوپکی از احتمال افزایش قیمت نفت به بالای 50 دلار در صورت نهایی شدن توافق خبر داده بودند که هم‌اکنون شاهد رسیدن قیمت نفت به مرز 50 دلار علی‌رغم نهایی شدن توافق هستیم.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394232

خبر فوق مربوط به رسانهانتخاب می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم