خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
hacker

هم رسان: نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا اعتراف کرد مورد هک قرار گرفته و اطلاعات شخصی و حساس ۱۳۰ هزار ملوان فعلی و سابق آن لو رفته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، یک لپ تاپ متعلق به این سازمان توسط یک کارمند تحت قرارداد با نیروی دریایی مورد استفاده قرارگرفته و هک این لپ تاپ منجر به فاجعه ای بزرگ شد. حالا اطلاعات حساس از جمله نام و شماره امنیت اجتماعی (SSN ها) ۱۳۰ هزار ملوان در دست افراد ناشناس قرار گرفته است.
نیروی دریایی گفته تا چند هفته آینده تمامی قربانیان از این ماجرا مطلع خواهند شد. ضمن اینکه نظارت بر کارت اعتباری ملوانان همچنان ادامه خواهد داشت. تاکنون هیچ نشانهای مبنی بر سوء استفاده از این داده ها مشاهده نشده است.

us-navy-ship-flag
نیروی دریایی آمریکا این حادثه را بسیار جدی تلقی نموده و در مراحل اولیه تحقیق به سر می برد تا با سرعت هر چه تمام به شناسایی هکرها و مراقبت از افراد هک شده بپردازد.
اولین بار نیست که ارتش ایالات متحده مورد هک قرار میگیرد. چندی پیش هک بزرگ اداره مدیریت کارکنان آمریکا باعث لو رفتن اطلاعات ۲۰ میلیون نفر نظامی و دیگر کارمندان دولت فدرال شد.
این مسئله برای ارتش ایالات متحده بسیار شرم آور است. به همین خاطر این ارتش به تازگی یک برنامه اهداء جوایز در صورت پیدا کردن نقص امنیتی و هک کردن وب سایت های ارتش را راه اندازی نموده است.

منبع: infosecurity

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394186

خبر فوق مربوط به رسانههم رسان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم