کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای یک باند حرفه‌ای کلاهبردار فعال در برخی شبکه‌های ماهواره‌ای خبر داد.

سردار عباسعلی محمدیان در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: این باند با طراحی یک مسابقه نظرخواهی درباره موضوعات مختلف از طریق زیرنویس در برخی ازشبکه های ماهواره ای ازمخاطبان می خواست گزینه صحیح را به چهار شماره تلفن همراه اعلام شده ، پیامک کنند.

وی افزود: وقتی پیامک ها ارسال می شد اعضای این باند با برقراری تماس، به فرد شرکت کننده خبر می دادند؛ برنده یک تلویزیون ال ای دی ،ال سی دی، لپ تاپ یا دیگرکالاهای ارزشمند صوتی - تصویری شده است.

سردارمحمدیان گفت: کلاهبرداران از طعمه های خود می خواستند برای ارسال جایزه هزینه 130 تا 500 هزار تومان و حتی بیشتر را به شماره حساب های اعلام شده واریز کنند.

وی افزود: براساس اعتراف اولیه ،این باند حرفه ای در مدت هشت ماه فعالیت خود حدود 3 میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده که پلیس معتقد است این کلاهبرداری میلیاردی بسیار وسیع تر از رقم اعتراف شده است.

سردار محمدیان گفت: برای مثال کلاهبرداران حرفه ای این باند فقط در یک قلم 80 شماره حساب را با مدارک افراد معتاد و فاقد هویت همراه با آدرس های مجهول افتتاح کرده اند تا کسی به حساب های آنها دسترسی پیدا نکند.

وی به ردیابی اموال و مبالغ کلاهبرداری اعضای این باند متلاشی شده اشاره کرد و افزود: این موضوع همچنان در دست بررسی و پیگیری است.

سردار محمدیان همچنین از شکایت مدیرکل امور حقوقی رسانه ملی از اعضای مجهول الهویه این باند مبنی بر جعل نام شبکه های مختلف صدا و سیما برای اغفال مخاطبان رسانه ملی خبر داد.

وی گفت: رسانه ملی در شکایت نامه خود خواستار پیگیری این موضوع برای حفظ و صیانت از حقوق مادی و معنوی این رسانه و مخاطبانش شده است.

سردار محمدیان با اشاره به اینکه پلیس با انجام اقدامات ویژه موفق به دستگیری سرباند و اعضای دیگر این باند حرفه ای شد افزود: متهمان و جزئیات تکمیلی این پرونده برای رسیدگی به مقامات قضایی تحویل شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: افرادی که مورد کلاهبرداری قرار گرفتند می توانند برای طرح شکایت به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394153

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم