جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و نماینده مقام معظم رهبری در مراسم تشییع پیکرهای مطهر 37 شهید حادثه تروریستی حله عراق امروز(10 آذر) در مراسم تشییع شهدای حله گفت: جمعیت استثنایی و باشکوهی امروز بر محور شهید و شهادت در این مکان حضوریافته اند.

وی با بیان اینکه هیاتی به دستور مقام معظم رهبری برای تسلیت گویی خدمت مردم خوزستان رسیده است، افزود: به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب در این مراسم حضور یافته ام تا تسلیت معظم له را به مردم شریف خوزستان و خانواده های معظم شهدا اعلام و ابلاغ نمایم.

حجت الاسلام تقوی اظهار کرد: مسئله شهید و شهادت برای مردم ایران اسلامی و به ویژه مردم خوزستان مسئله ناآشنایی نیست چرا که زیر هر نخل نجیب این سرزمین، شهیدی ایستاده که به ملاقات خدا شتافته است و در جای جای این سرزمین قطره های خون شهدا سبز شده اند.

وی با تاکید بر اینکه مردم خوزستان ارادت خود را به اسلام و شیعه نشان داده اند، اذعان داشت: خوزستان وادی مقدسی است که آغشته به خون شهدا بوده و باید با خضوع و خشوع در این سرزمین حرکت کرد .

نماینده مقام معظم رهبری در مراسم تشییع پیکرهای مطهر 37 شهید حادثه تروریستی حله عراق خاطر نشان کرد: کسی که به خوزستان می آید در حقیقت به سرزمین و حرم شهدا پا گذاشته و باید غسل کند و کفش های خود را در آورد زیرا ین وادی مقدس مزین به عطر شهیدان است و خاکش با خون گرم شهیدان عجین شده است.

وی با بیان اینکه مردم مقاوم و سرافراز خوزستان بارها صحنه های شهید، شهادت، جهاد و مجاهدت را دیده و لمس کرده ند، بیان کرد: امروز نیز این شهدا را یه یادآور شهدای انقلاب و دفاع مقدس هستند، تشییع می کنند .

حجت الاسلام تقوی تصریح کرد: همه شهیدان عزیز و بزرگوار هستند و همه ما مدیون آنها هستیم اما شهدای فاجعه تروریستی حله و زائران امام حسین (ع) یک ویژگی دیگری دارند ، آنها زائر امام حسین(ع) بودند و صداقت خود را در این صحنه به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به روایاتی که به ثواب زیارت امام حسین (ع) می پرازد، گفت: امروز مردم برای تشییع شهدایی آمده اند که در پرونده آنها گناهی وجود ندارد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر اینکه ما راهمان را که همان راه حسین (ع) و شهادت است انتخاب کرده ایم، اضافه کرد: هراسی در این زمینه نداریم زیرا این راه را آگاهانه انتخاب کرده ایم و به دشمنان، استکبار جهانی، آمریکا و این قارون های حوز خلیج فارس و رژیم تکفیری و وهابیت آل سعود و مزدورانشان می گوییم که راهی که انتخاب کردیم راه حسین بن علی (ع) و راه شهادت و جهاد است.

وی تصریح کرد: ما در این مسیر قدم بر می داریم زیرا منشور انقلاب ما همان منشور عاشورا و کربلا است، ما فرهنگ عاشورایی را متن قرار دادیم واز سال ۵۷ و ابتدای انقلاب شعار ما این بود که نهضت ما حسینی است.

حجت الاسلام تقوی خاطر نشان کرد: این شناسنامه انقلاب ما است و دشمنان بداند که حسینیان هرگز با یزیدیان بیعت و سازش نمی کنند و به آنها دست نداده و حسینشان را در وسط میدان تنها نمی گذارند حتی اگر در این راه محاصره شوند و آب بر آنها بسته شود.

وی ادامه داد: حتی اگر حلقه محاصره اقتصادی تنگ تر شود دشمنان بدانند دست از این راه و محوریت این راه یعنی ولی فقیه و امام امتمان برنمی داریم، ما هرگز میدان را ترک نمی کنیم و همان شعار امام حسین (ع) و یارانش یعنی هیهات من الذله را همچنان سرمی دهیم.

پایان پیام/472 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394148

خبر فوق مربوط به رسانهشبستان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم