خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
دختر مجروح در سانحۀ آتش‌سوزی در خوابگاه مدرسه‌ای در جنوب ترکیه که به بیمارستان منتقل شده است، 9 آذر 1395 (عکس از خبرگزاری فرانسه) دختر مجروح در سانحۀ آتش‌سوزی در خوابگاه مدرسه‌ای در جنوب ترکیه که به بیمارستان منتقل شده است، 9 آذر 1395 (عکس از خبرگزاری فرانسه)

در پی سانحۀ آتش سوزی در خوابگاهی در منطقۀ آدانا در جنوب ترکیه که بر اثر آن 12 نفر کشته شدند، ترکیه شش نفر را به ظن اهمال و کوتاهی در انجام وظایف بازداشت کرده است.

خبرگزاری دوغان چهارشنبه گزارش داد مدیر خوابگاه منطقۀ الاداگ در آدانا از جمله افرادی است که در روند رسیدگی به اتهامات «قصور منجر به مرگ» بازداشت شده است.

به گفتۀ مسئولان، بسیاری از قربانیان در طبقات بالای خوابگاه بر اثر ناتوانی در باز کردن در خروج اضطراری طعمۀ حریق شدند.

خبرگزاری دوغان در گزارش خود با اشاره به اینکه تشخیص هویت بسیاری از اجساد پس از آزمایش دی ان ای میسر خواهد بود، افزود یکی از قربانیان دختر چهارسالۀ مدیر خوابگاه است که اکنون در بازداشت پلیس است.

مأمور پلیس جنایی در حال بررسی محل حادثۀ آتش سوزی خوابگاه دانش آموزان دختر در جنوب ترکیه، 10 آذر 1395

در این آتش سوزی که مسئولان علت احتمالی آن را اتصالی در سیستم انتقال برق دانسته اند، 11 دانش آموز دختر و یک معلم کشته شدند.

دوغان به نقل از محمد بالیک، رئیس اتحادیه آموزش و پرورش، می افزاید این اقامتگاه متعلق به دخترانی بوده که به علت تعمیر خوابگاه دولتی خود، در آنجا اسکان داده شده بودند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی وی فارسی» بلامانع است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394142

خبر فوق مربوط به رسانهپرس تی وی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم