خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
اسامی داوران بخش «مسابقه بین‌الملل» دهمین دوره‌ی «سینماحقیقت» اعلام شد چهار داور از کشورهای تایوان، بوسنی، ایتالیا و یونان و دو دوار از ایران به قضاوت 27 فیلم راه‌یافته به بخش بین‌الملل سینماحقیقت خواهند نشست.

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از روابط عمومی جشنواره‌ی بین‌المللی سینماحقیقت؛ داورانی از کشورهای ایتالیا، یونان، بوسنی، تایوان و دو مدرس و فیلمساز ایرانی، 27 فیلم خارجی راه‌یافته به بخش مسابقه‌ی بین‌الملل جشنواره را داوری خواهند کرد. برپایه‌ی این گزارش، اسامی فیلم‌های ایرانی بخش مسابقه‌ی بین‌الملل سینماحقیقت نیز تا پایان هفته اعلام خواهند شد. اسامی داوران بخش مسابقه‌ی بین‌الملل دهمین جشنواره‌ی بین‌المللی سینماحقیقت به این شرح است:

مستندهای بلند:
دکتر احمد ضابطی‌جهرمی: جهرمی پژوهشگر، مستندساز و از اساتید دانشگاه صداوسیما است.
دیمیتریس کرکینوس (یونان): او فارغ‌التحصیل دکترای سینما با گرایش «سینما و جامعه» از آمریکا و مدیر برنامه‌ریزی جشنواره‌ی مستند تسالونیکی یونان است. کرکینوس در زمینه‌ی سینما و مردم‌شناسی مقالات متعددی نوشته است.
الما تاتاراجیک (بوسنی و هرزگوین): فارغ‌التحصیل رشته‌ی فیلمنامه‌نویسی و دکترای تاریخ سینما از دانشگاه سارایوو با گرایش «فیلم و ادبیات» است. خانم الما از بنیانگذاران جشنواره‌ی فیلم سارایوو است که نخستین دوره‌ی آن در سال 1995 برگزار شد. او یکی از تهیه‌کنندگان پروژه‌ی سینمایی «برف» است که به طور مشارکتی با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شد و در سال 2008 برنده‌ی بخش هفته‌ی منتقدین جشنواره‌ی کن شد.
مستندهای کوتاه و نیمه‌بلند   
مصطفی رزاق‌کریمی: نویسنده، کارگردان سینما و مستندساز ایرانی که با فیلم «خاطراتی برای تمام فصول» موفق به کسب جوایز زیادی از جشنواره‌های مختلف شد.
وود لین (تایوان): فارغ‌التحصیل صدا و تصویر از دانشگاه تایوان، منتقد فیلم مستند و مدیر جشنواره‌ی مستند تایوان است.
استفانو تیلدی (ایتالیا): او فارغ‌التحصیل معماری است و در زمینه‌ی تولید فیلم در تلویزیون ایتالیا فعالیت دارد. تیلدی تهیه‌کننده‌ی فیلم‌های مستند در ایتالیا بوده و اولین شرکت تهیه‌کنندگی فیلم مستند را در تورین تاسیس کرده است. او همچنین از مدیران شبکه‌ی مستند اروپا است و 17 ورک‌شاپ در زمینه‌ی فیلم مستند در اروپا برگزار کرده است.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد کرد.

(1)

مطالب مرتبط:

  1. یادواره‌ مرتضی ندایی و محمدرضا مقدسیان – فیلم نت
  2. مستند به خاطر کیومرث در جشنوراه سینما حقیقت
  3. چرا جوایز جشنواره‌ی فیلم سبز اهدا نشد؟
  4. دیدار فرهادی، شهبازی و مکری با نسل اول موج‌نو سینمای ایران
  5. «اربعین در قاب تصویر»؛ ویژه برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران
  6. «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» در راه جشنواره فیلم فجر

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394100

خبر فوق مربوط به رسانهفیلم نت می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم