کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
ایران به سادگی از کنار نقض برجام عبور نخواهد کرد/ ایران در نزاع تاریخی بین یمن و عربستان دخالت ندارد

خبرگزاری آریا- رییس مجلس شورای اسلامی ایران گفت : نقض برنامه جامع اقدام مشترک (برجام ) موضوعی نیست که جمهوری اسلامی ایران به سادگی از کنار آن عبور کند.
به گزارش خبرگزاری آریا،علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با شبکه تلویزیونی فونیکس چین، تمدید احتمالی تحریمها ضد ایران را نقض برجام دانست و افزود: برجام نه یک توافق دو طرفه بلکه توافقی بین‌المللی است و 6 کشور مهم دنیا از جمله چین در این زمینه نقش داشتند.
لاریجانی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی ایران قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن می تواند در شرایطی که کشوری بخواهد به تعهدات خود عمل نکند درباره پاسخ جمهوری اسلامی به اینگونه اقدامات تصمیم گیری کند.
رییس مجلس شورای اسلامی ایران تصریح کرد: تهران به تعهدات خود دربرجام عمل کرده است اما اگر طرف مقابل مسیر خود را تغییر دهد ایران نیز به تناسب با آن تغییراتی را ایجاد می‌کنند.
لاریجانی درادامه عملکرد آمریکا و متحدانش در خاورمیانه به ویژه سوریه را اشتباه دانست و تصریح کرد: آنها امروز متوجه شده اند که بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد و باید به سمت راه‌حل سیاسی رفت .
لاریجانی همچنین با اشاره به تداوم بمباران یمن تاکید کرد: کشتار زنان و کودکان در این کشور موضوعی نیست که به سادگی فراموش شود و قطعا در خاطره ملت یمن می‌ماند.
رییس مجلس ایران گفت: سعودی‌ها یک اشتباه استراتژیک را در مسئله یمن مرتکب شدند وادعای دخالت ایران در امور یمن را می کنند در حالی که ایران هیچ دخالتی نمی‌کند و این یک نزاع تاریخی بین یمن و عربستان است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394080

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری آریا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم