کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم با اشاره به حضور دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم در مشهد مقدس از برنامه‌های عزاداری دانشجویان در حرم رضوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، رشید جعفرپور با اشاره به حضور دو هزار دانشجو در حرم رضوی، گفت: سومین دوره طرح «طریق رضوی» امسال با مشارکت 16 دانشگاه در حال برگزاری است؛ حدود 1500 دانشجو با مشارکت دانشگاه ها و 500 دانشجو به صورت مستقل در این طرح شرکت کرده اند.

وی با اشاره به جزئیات طرح پیاده روی دانشجویان تا حرم رضوی، اظهار داشت: پیاده روی دانشجویان از محدوده قدمگاه بین نیشابور و مشهد آغاز شد و تا نزدیکی حرم رضوی ادامه یافت، سپس دانشجویان به سوی حرم امام رضا(ع) مشرف شدند. به منظور ارائه خدمات در مسیر پیاده روی از روحانیون فاضل برای تشکیل حلقه های معرفتی بهره گرفته شد تا به سوالات و ابهامات دانشجویان پاسخ دهند.

به گفته رئیس اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم، حدود 1200 دانشجوی خانم و 300 دانشجوی آقا در طرح طریق رضوی حضور یافته اند.

جعفرپور درباره برنامه های فرهنگی و عزاداری که در شهر مقدس مشهد برای دانشجویان تدارک دیده شده است، گفت: در مشهد با مشارکت دو دانشگاه امام رضا(ع) و دانشگاه علوم اسلامی رضوی برنامه های فرهنگی از جمله برگزاری چندین مراسم سخنرانی و محفل مذهبی در شبهای مختلف در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به ارائه چند وعده غذای حضرتی به دانشجویان اشاره کرد و گفت: آستان قدس رضوی ارائه چند وعده غذای حضرتی به دانشجویان را تقبل کرده است ضمن اینکه دانشجویان صبح پنجشنبه به دانشگاه های خود باز می گردند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394050

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم