خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
افزایش قیمت نفت در بیم و امید نتیجه نشست اوپک قیمت نفت خام در بازارهای آسیا در شرایطی که بازار در انتظار تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) منتظر است با اندکی افزایش همراه شد.


وال استریت جورنال نوشت: اعضای اوپک درحالی امروز در وین برای تصمیم گیری درباره کاهش تولید نفت با یکدیگر دیدار می کنند که قیمت نفت از سال ۲۰۱۴ تاکنون کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است. این درحالی است که کشورهای صادرکننده نفت در نشست امروز قرار است درباره جزییات احتمالی کاهش بیش از یک میلیون بشکه نفت در روز از بازار به تصمیم مشترکی دست یابند.


موسسه گلدمن ساکس اعلام کرده است که اگر اوپک برای کاهش تولید نفت به توافق دست پیدا، قیمت نفت می تواند تا محدوده ۵۵ دلار افزایش پیدا کند، اما اگر توافقی درکار نباشد، احتمال کاهش قیمت ها تا زیر ۴۰ دلار نیز دور از ذهن نیست. قیمت نفت خام سبک شیرین آمریکا برای تحویل در ماه ژانویه در بازار نفت خام نیویورک (نایمکس) با رشدی ۲۸ سنتی در هر بشکه به ۴۵ دلار و ۵۱ سنت رسیده است. این درحالی است که نفت برنت در محدوده ۴۶ دلار و ۸۲ سنت دادوستد می شود.


نشست امروز (چهارشنبه ١٠ آذر ماه) سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از دید بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار نفت مهم ترین نشست اوپک از سال ١٩٧٣ میلادی تا کنون به شمار می آید.


به گزارش ایسنا از رویترز، مؤسسه انگلیسی آی اچ اس انرژی با اشاره به اهمیت نشست روز چهارشنبه اعضای اوپک برای بحث درباره کاهش تولید، اعلام کرد: با توجه به اختلاف های سیاسی میان اعضای اوپک، دستیابی به توافق بسیار دشوار خواهد بود.


طبق اعلام این مؤسسه، با توجه به فشارهای شدید مالی، سیاسی و حیثیتی روی اوپک برای دستیابی به توافق، ولو توافقی ناقص، به احتمال زیاد اعضای این سازمان به نوعی از اجماع دست خواهند یافت.


قرار است نشست ١٧١ اوپک امروز در وین، پایتخت اتریش، برگزار شود و جزئیات اجرایی توافق اعضای این سازمان برای کاهش تولید، یکی از مهمترین محورهای گفت وگوها در این نشست به شمار می آید.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394012

خبر فوق مربوط به رسانه اقتصاد ایران آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم