خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای دولتی سوریه موفق شده‌اند تا نیمی از شرق حلب را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کنند و حدود ۸۰ هزار غیر نظامی در این مناطق آزاد شده‌اند. به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد: نیروهای ارتش سوریه توانسته اند نیمی از شرق شهر حلب را به طور کامل از تروریست ها پاکسازی کنند و 80 هزار نفر از ساکنان این مناطق را آزاد نمایند.
ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه تاکید کرد: در واقع نیمی از سرزمین های شرق حلب که طی سال های اخیر توسط تروریست ها اشغال شده بود، به طور کامل آزاد شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: مهمتر از آن اینکه بیش از 80 هزار نفر از ساکنان شرق حلب آزاد شده اند، دهها هزار کودک. بسیاری از آنها برای نخستین بار آب، مواد غذایی، مراقبت های پزشکی از مراکز انسان دوستانه روسیه دریافت کرده اند.
وزارت دفاع روسیه در ادامه از بی توجهی عجیب کشورهای غربی به پیشرفت های اخیر نیروهای دولتی سوریه در حلب، انتقاد کرده است.
بیانیه وزارت دفاع روسیه در واکنش به بیانیه های وزارت خارجه آمریکا، وزارت خارجه بریتانیا و وزارت خارجه فرانسه بوده است که اعلام کرده اند، در جریان عملیات در شرق حلب، تعداد زیادی از غیر نظامیان جان خود را از دست داده اند. نمایندگان پارلمان آلمان نیز خواستار اعمال تحریمهای جدیدی علیه روسیه شده اند.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: همتایان غربی ما در حال نشان دادن بی توجهی عجیبی در ارزیابی شرایط واقعی حلب هستند. طی روز گذشته به لطف اقدامات به موقع و محتاطانه نیروی ارتش سوریه، شرایط به طور اساسی تغییر کرده است. نیمی از سرزمین های شرق حلب که چندین سال در اشغال تروریست ها بود، اکنون آزاد شده است.
منبع : تسنیم

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393993

خبر فوق مربوط به رسانهنکته آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم