خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
اعضای مجلس خواستار بررسی چگونگی سقوط چرخبال حامل جنرال غوری شدند

نمایندگان مجلس از دولت می خواهند که چگونگی سقوط چرخبال در بادغیس که در نتیجه آن، جنرال غوری به شهادت رسید، را بررسی کند.
به گزارش خبرگزاری آوا، نعمت الله غفاری، معاون دوم پارلمان که ریاست امروز این مجلس را به عهده داشت، گفت که شهادت جنرال غوری ضایعه بزرگ برای افغانستان است.
آقای غفاری افزود: در مورد چگونگی این حادثه و مشکلات امنیتی به ویژه ولایت ارزگان به کمیسیون امنیت داخلی وظیفه سپرده می شود که بررسی همه جانبه خود را داشته باشد.
معاون دوم مجلس اضافه کرد که مسوولین امنیتی در کمیسیون امنیت داخلی دعوت می شود و باید این موضوعات مورد بررسی قرار گیرد.
جنرال محی الدین غوری، فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر روز گذشته در نتیجه سقوط یک چرخبال در باغیس جان خود را از دست داد. رئیس امنیت ملی و رئیس شورای ولایتی بادغیس در این حادثه زخمی شدند.
بااین حال، شماری از نمایندگان نسبت به این قضیه به دید شک نگرسته خواستار بررسی همه جانبه آن شدند.
کرام الدین رضازاده، نماینده مردم غور در مجلس گفت: حرف ما اینجاست که این واقعه واقعه ی عادی نیست.
آقای رضازاده تاکید کرد که حکومت باید این قضیه را به گونه دقیق بررسی کند تا روشن شود آیا عوارص تخنیکی از چرخبال بود و یا کدام معمای دیگر.
وی هشدار داد در صورتی که حکومت این موضوع را به گونه دقیق پی گیری نکند، مردم غور آرام نخواهند ماند.
غلام فاروق مجروح، نماینده مردم هرات در مجلس نیز گفت که چگونگی سانحه چرخبال باید پیگیری شود که آیا دستی در این در کار بوده یا خیر؟
شماری دیگر از نمایندگان مجلس نیز با اشاره به این که آقای غوری شخصیت صادق و برجسته کشور بود، خواهان بررسی همه جانبه این قضیه شدند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393989

خبر فوق مربوط به رسانهآوا پرس می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم