خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: اگر ایران تولید نفت خود را در سطح پیش از تحریم‌ها تثبیت کند قابل قبول است

وزیر انرژی عربستان ساعاتی پیش از آغاز اجلاس اوپک در وین اعلام کرد اگر ایران تولید نفت خود را در سطح پیش از تحریم‌ها تثبیت کند قابل قبول است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «خالد الفالح» وزیر انرژی و منابع معدنی عربستان ساعاتی پیش از برگزاری اجلاس اوپک اعلام کرد که اوپک در حال رسیدن به توافقی برای تثبیت تولید نفت است.

امروز قرار است صد و هفتادمین نشست وزرای انرژی و نفت کشورهای عضو این سازمان برگزار شود، انتظار می رود در این نشست بعد از 8 سال توافقی برای کم کردن و تثبیت تولید نفت ایجاد شود.

اوپک در سپتامبر گذشته در الجزایر به توافقی دست یافته بود که به توافق الجزایر معروف شده و بر اساس آن قرار شده بود کشورهای عضو اوپک تولید نفت را به 32.5 و 33 میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

در این نشست بر سهم هر کشور برای کاهش تولید مشخص نشده بود که انتظار می رود این تصمیم روز چهارشنبه (امروز) در نشست وین گرفته شود.

در حالی که روز گذشته «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت پیش از سفر به وین گفته بود به نتیجه این اجلاس خوشبین است وزیر انرژی عربستان نیز تأکید کرده که اگر ایران تولید نفت خود را در سطح پیش از تحریم ها تثبیت کند قابل قبول خواهد بود.

اجلاس اوپک، امروز در وین اتریش برگزار می شود که مهمترین دستورکار آن «طرح کاهش تولید نفت» است؛ خوشبینی ها برای به نتیجه رسیدن و به تصویب رسیدن این طرح بسیار است. پیش از این، رئیس جمهور ونزوئلا تصویب آن را بسیار محتمل عنوان کرده بود.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393974

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم