خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
شهید عیسی حیدری، ۱۹ ساله و یکی از چهار شهید فاطمیون است که امروز همزمان با ایام عزاداری شهادت امام رضا(ع) تشییع و تدفین شد. او یکی از رزمندگان جوان افغانستانی است که چندی پیش برای دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) داوطلبانه راهی سوریه شد. خاکسپاری شهید فاطمیون هیئت محمود کریمی+فیلم به گزارش خبرگزاری ایمنا، 24 روز پیش، شب شهادت حضرت رقیه(س) بود که پیکر یک شهید افغانستانی مدافع حرم از لشکر فاطمیون در جمع هیئت رایه العباس رزمندگان شمیرانات حضور یافت و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گرد این شهید با یاد تمام رزمندگان مدافع حرم، به عزاداری و مرثیه خوانی پرداختند. شهیدی که در آبان ماه 95 همزمان با شب پنجم ماه صفر مهمان هیأت چیذر تهران شده بود، شهید مدافع حرم، «عیسی حیدری» بود. محمود کریمی مداح این هیأت مثل همیشه در چیذر با اشعار مختلف یاد شهدای کربلا و شهدای مدافع حرم را در آبان ماه سال 95 همزمان با پنجم ماه صفر گرامی داشت و حق وداع با این شهید فاطمیون را ادا کرد.

محمود کریمی در جوار تابوت شهید عیسی حیدری و در حضور برادر این شهید فاطمیون، این ابیات را می خواند:

سلام عزیز پرپرم؛ سلام عزیز برادرم
سلام فدائی حسین(ع)؛ سلام مدافع حرم

قدم به چشم ما گذاشتی؛ تو آسمونا پا گذاشتی
داغ جسارت به حرم رو ، رو دل دشمنا گذاشتی

سلام گل معطرم؛ سلام نور مطهرم
سلام شهید سربلند؛ سلام مدافع حرم

شور محمود کریمی در مدح مدافعان حرم همچون بسیاری از مداحی های او خاطره انگیز شد و با استقبال زیاد مردم رو به رو شد. نوای این مداحی از نواهای آشنای محرم و صفر سال 95 است. حالا بعد از گذشت 24 روز از وداع مردمی با پیکر شهید مدافع حرم در هیأت رایة العباس شمیرانات، پیکر مطهر این شهید روی دستان مردم شهرری در جوار آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) تشییع شده و در قطعه 50 گلزار شهدای تهران در جوار شهدای فاطمیون به خاک سپرده شد. شهید عیسی حیدری، 19 ساله و یکی از چهار شهید فاطمیون است که امروز همزمان با ایام عزاداری شهادت امام رضا(ع) تشییع و تدفین شدند. او یکی از رزمندگان جوان افغانستانی است که چندی پیش برای دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) داوطلبانه راهی سوریه شد و توسط تروریست های تکفیری به شهادت رسید. با بازگشت بقیه اعضای خانواده او، پیکر مطهر این شهید بعد از گذشت چند هفته از شهادتش خاکسپاری شد.با حمله تکفیری ها به سوریه و در خطر قرار گرفتن حرم حضرت زینب(س)، عاشقان اهل بیت(ع) به دفاع از حرم بانوی کربلا پرداختند؛ از این رو افغانستانی های بسیاری که در سوریه بودند، جانانه از حرم اهل بیت(ع) دفاع کردند. همچنین افغانستانی های دیگری که در کشور افغانستان و سایر کشورها بودند به سوریه رفتند. مجاهدان افغانستانی سپاه محمد(ص) که در افغانستان در زمان مبارزه با طالبان در خط مقدم بودند و همچنین نیروهای ابوذر که در زمان دفاع مقدس در کنار رزمندگان ایرانی به دفاع از اسلام پرداختند هسته اولیه فاطمیون را تشکیل دادند.

در ابتدا این جمع برای تجدید خاطره آن دوران، هیئت مذهبی را تشکیل داده و جمعه هر هفته دعای ندبه برگزار می کردند که با آغاز تجاوز به خاک سوریه، در اولین نوبت یک گروه 22 نفره به صورت داوطلبانه به این کشور رفتند. حضور فاطمیون در سوریه حامل این پیام است که برای فاطمیون مرزهای جغرافیایی معنایی ندارد و رزمندگان آن ها هرکجا شیعیان و محبان اهل بیت(ع) درخطر باشند، به یاری آن ها می شتابند.

شهیدان ابوحامد و فاتح از جمله فرماندهان برجسته میان رزمندگان فاطمیون بودند که طی مبارزات و درست چند کیلومتر مانده به مرزهای اسرائیلی ها به شهادت رسیدند. همسر ابوحامد، بنا به گفته همرزمان فرمانده لشکر فاطمیون، او با سلاح صهیونیست ها به شهادت رسیده است و داعشی ها بعد از عقب نشینی به سرزمین های اشغالی متواری شده بودند. درحال حاضر به دلیل استقبالی که از شرکت داوطلبانه افراد در این گروه شده است و افزایش تعداد نیروهای آن و توان عملیاتی، فاطمیون از تیپ به لشکر ارتقا پیدا کرده است.

فیلم مداحی محمود کریمی در مراسم وداع با پیکر شهید عیسی حیدری در لینک زیر قابل مشاهده است:
http://www.aparat.com/v/DziN5

08193/193/1

کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393895

خبر فوق مربوط به رسانه ایمنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم