خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
گروهی از فعالان آمریکایی در واکنش به تهدید دونالد ترامپ برای مجازات کسانی که اقدام به سوزاندن پرچم آمریکا می‌کنند، تعداد بیشتری پرچم کشورشان را مقابل هتل بین‌المللی ترامپ در نیویورک به آتش کشیدند. معترضان به ترامپ بار دیگر پرچم های آمریکا را آتش زدند به گزارش ایران خبر، طبق گفته خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در توئیتی تهدیدآمیز گفته بود، کسانی که اقدام به سوزاندن پرچم آمریکا می کنند باید تبعات آن را بپذیرند؛ از یک سال حبس تا لغو شهروندی. پس از این پیام تهدیدآمیز که واکنش های متعددی در پی داشت، فعالان پیام دونالد ترامپ را به چالش کشیدند.

دادگاه قانون اساسی آمریکا در سال ۱۹۸۹ حکم داد که سوزاندن پرچم جرم نیست و تنها راهی برای نشان دادن اعتراض است که در متمم اول قانون اساسی از آن حمایت شده است. این دادگاه عالی همچنین بیش از یک بار حکم داده است که نمی توان حق شهروندی را در پی این اقدامات لغو کرد.

برخی از رسانه های آمریکایی از جمله روزنامه نیویورک تایمز در واکنش به تهدید ترامپ مقاله ای درباره جزئیات حکم این دادگاه عالی منتشر کردند و برخی از قانونگذاران جمهوری خواه و دموکرات هم در رسانه های اجتماعی گفتند که ترامپ به رغم مصونت قانونی معترضان آنها را تهدید به مجازات می کند.

در اعترضات روز سه شنبه مقابل هتل بین المللی ترامپ، اعضای حزب کمونیست های انقلابی (گروه وابسته به حزب کمونیست ایالات متحده) حضور داشتند. اعضای این گروه پیشتر نیز در ماه ژوئیه در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در کلیولند اقدام به سوزاندن پرچم آمریکا کرده بودند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393894

خبر فوق مربوط به رسانه ایران خبر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم