خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
امام جمعه تبریز حادثه قطار تبریز-مشهد را جانسوز خواند و تسلیت رهبر معظم انقلاب را به عموم مردم ابلاغ کرد.

به گزارش آناج، آیت الله محسن مجتهد شبستری صبح امروز در مراسم تشییع پیکر جان باختگان حادثه قطار تبریز-مشهد با بیان اینکه زائزان جان باخته به جای زیارت حرم امام رضا(ع) به وصال امام هشتم رسیدند، اظهار داشت: مردم آذربایجان آمده اند تا مراسم باشکوه و عظمتی را رقم بزنند و بار دیگر نشان دهند چگونه از عاشقان اهل بیت(ع) پذیرایی می کنند.

وی ادامه داد: حادثه قطار بسیار غمناک و جانسوز بود و نه تنها مردم آذبایجان بلکه ملت ایران را عزادار کرد؛ در این مصیبت مقام معظم رهبری متاثر هستند و به بنده امر فرمودند مراتب تسلیت و ابراز همدردی ایشان را خدمت شما مردم ابلاغ کنم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تشکر از حضور مسئولین تولیت آستان رضوی و خادمان حرم، ابراز کرد: پیامبر اسلام فرموده اند هرکس در مسیر اوامر و اطاعت الهی حرکت بکند و او را اجل درک بکند، بدون حساب وارد بهشت می شود؛ این ها تسلای خاطر بازماندگان است.

وی خاطرنشان ساخت: قطعا دولت محترم و قوه قضاییه و مجلس در تلاش حواهند بود تا مسببان را شناسایی و با آن ها برخورد کنند، امید است معلوم شود مقصر که بوده، مبادا بدون مجازات بمانند و حادثه های این چنینی تکرار شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه مجازات مقصران می تواند تا حدی از آلام داغدیده ها بکاهد، اعلام کرد: قطار وسیله مطمئنی است و نباید چنین اتفاقاتی در ناوگان حمل و نقل ریلی رخ دهد.

وی به حادثه تروریستی حله نیز اشاره کرد و توضیح داد: راهپیمایی با عظمت اربعین مستکبرین را ناراحت کرده بود و هنگامی که آن وحدت را دیدند، تاب نیاوردند و خواستند ضربه ای به اسلام و تشیع وارد بکنند اما کور خوانده اند مردمی که زیر پرچم ولایت و عاشق اهل بیت هستند در مکتب رضوی و علوی تربیت شده اند و مثل کوه استوارند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393883

خبر فوق مربوط به رسانهآناج می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم