جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:

به تازگی لینکی در بیشتر انجمن‎ های فناوری منتشر شده است که گمان می ‎رود مربوط به مشخصات و رمز عبور میلیون‎ ها حساب کاربری گوگل باشد.

در نگاه اول به نظر می ‎رسد با یک هک در ابعاد بسیار گسترده مواجه هستیم و برای همین بهتر است رمز عبور حساب کاربری گوگل خود را تغییر دهید.

درز رمز عبور میلیون‎ ها حساب کاربری گوگل !

البته هنوز مشخص نیست که رمزهای عبور منتشر شده مربوط به چه زمانی هستند. برخی از کاربران اطلاع دادند که آدرس جیمیل خود را در میان اطلاعات درز کرده مشاهده کردند اما رمز عبور ذکر شده برای حساب آن‎ ها صحیح نیست. در سال ۲۰۱۴ میلادی هم حادثه ای مشابه رخ داد که در آن آدرس میلیون‎ ها حساب کاربری گوگل منتشر شد اما این اطلاعات توسط وب سایت ‎های آسیب‎ پذیر به بیرون درز کرده و در این میان گوگل به صورت مستقیم مورد حمله قرار نگرفته بود.

این خبر پس از توییت شدن توسط حساب کاربری Hacker News مورد توجه قرار گرفت. اگر چه Rik Lomas، صاحب این حساب کاربری پس از مدتی این توییت را حذف کرد و اعلام کرد حساب مورد نظر به صورت خودکار داغ ‎ترین اخبار را گردآوری و منتشر می ‎کند. گوگل هنوز واکنش رسمی به این خبر نشان نداده است و انتظار می ‎رود در ساعات آینده اخبار بیشتری پیرامون این رمز عبور میلیون‎ ها حساب کاربری منتشر گردد.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393868

خبر فوق مربوط به رسانهبرسام می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم