خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

فیسبوک می خواهد که کاربرانش این امکان را داشته باشند تا بتوانند همه جا بازی کنند. امروز این شرکت یک ابتکار جدید را به نام “Facebook Instant Games” معرفی کرد که احتمالا همین کار را انجام می دهد.

Facebook Instant Games

این ویژگی یک پلتفرم بازی با HTML5 است که به کاربران فیسبوک این اجازه را می دهد تا از طریق فیسبوک مسنجر و خوراک اخبار فیسبوک (Facebook News Feed) آن را بازی کنند، بدون این که نیاز باشد چیزی دانلود کنند.

این بازی ها هم در موبایل و هم در وب کار می کنند، که می تواند خبر خوشحال کننده ای برای کاربران موبایلی باشد.

این سرویس از امروز با 17 بازی در نسخه بتا راه اندازی شد، که شامل عناوین محبوبی هم چون Pac-Man ،Galaga، مهاجمان فضایی و بازی کلمات با دوستان می باشد.

با توجه به گفته های لئو اولب، مدیر بخش مشارکت جهانی بازی های فیسبوک، این شرکت به دنبال ترکیب بازی های کلاسیک و خاطره انگیز با عناوین جدید در قالبی تازه بود، که امیدوار است با این پلتفرم بتواند به آن دست یابد.

این اولین بار است که بازی ها در مکان هایی مانند مسنجر قابل اجرا هستند. اما Instant Games نشان دهنده یک تلاش هماهنگ تر م عزم جدی این پلتفرم برای گسترش یافتن است.

کاربران می توانند از طریق راه های متعددی به بازی ها دسترسی داشته باشند. مسنجر در حال حاضر دارای یک نماد کنترلی در منوی اصلی است که عناوینی را که می توانید بازی کنید به شما نشان می دهد، در حالی که نرم افزار اصلی فیس بوک شامل یک نشانه گر اختصاصی می باشد، بنابراین شما می توانید بازی هایی را که قبلا بازی کرده اید، پیدا کنید.

اما مانند Farmville و دیگر تجربیاتی که از فیسبوک کسب شده، احتمالا یکی از راه های اصلی کشف بازی های جدید از طریق دوستان است.

بازیکنان قادر خواهند بود امتیازات بالا و دستاوردهای خود را از طریق News Feed با دوستانشان به اشتراک بگذارند، که پس از می توانند بلافاصله وارد بازی شده و آن را امتحان کنند.

این پلتفرم تمرکز بالایی در تنوع بازی های خود دارد. این شرکت به تازگی پلت فرم اختصاصی بازی های PC به نام Gameroom را راه اندازی کرده است و چندی پیش هم Facebook Live را راه اندازی نمود که در حال حاضر یکی از مهم ترین پایگاه های استریم کننده بازی های بلیزارد به شمار می رود.

اولب در این باره می گوید: “ما می خواهیم وارد دنیای بازیکنان شویم و ببینیم که آن ها در کجا هستند.”

پیوست

منبع: theverge

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393865

خبر فوق مربوط به رسانهویندوز سنتر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم