خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
اقتصاد > اقتصاد‌ ایران - همشهری آنلاین:
تغییرات شاخص بها در بخش تولیدکننده نشان می‌دهد که تورم در هر سه شاخص اصلی با افزایش همراه بوده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آنچه که بانک مرکزی اعلام کرده، شاخص بهای تولیدکننده در آبان ماه ۱۳۹۵ به عدد ۲۲۶.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۹ درصد افزایش داشته است. تورم ماهانه ۰.۹ درصدی تولید در حالی ثبت شده که نسبت به ماه قبل که ۰.۵ درصد گزارش شده بود تا ۰.۴ درصد افزایش دارد.

اما شاخص بهای تولیدکننده در دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۴ تا ۳.۳ درصد افزایش نشان می دهد. تورم سالانه اعلامی نیز بیانگر رشد تورم در این بخش بود به طوری که این شاخص در مهرماه ۳.۲ درصد بوده که با رشد ۰.۱ درصدی همراه است.

شاخص بهای تولید در آبان ماه ۱۳۹۵ نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) معادل ۴.۹ درصد افزایش نشان می دهد که در قیاس با تورم نقطه به نقطه تولید در مهرماه(۳.۹ درصد) تا یک درصد رشد دارد.

بررسی جزئیات شاخص بهای تولید در بخش های اصلی نیز بیانگر صدرنشینی «بهداشت و درمان» با ۱۷.۹ درصد در تورم نقطه به نقطه و رتبه اول صنعت با ۱.۴ درصد در تورم ماهانه است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393858

خبر فوق مربوط به رسانهرسا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم