کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا، یک مقام وزارت خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در باره اظهارات رجب طیب اردوغان واکنش نشان داد.
مقام روسی که نام وی اعلام نشده است به روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو گفت: روسیه پاسخ به اظهارات رئیس جمهوری ترکیه در مورد اهداف عملیات نظامی سپر فرات نیروهای این کشور در سوریه را آماده می کند.
وی افزود: احتمال دارد در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری ترکیه و در صورت تایید آن، ارائه درخواست برگزاری نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل در دستور کار روسیه قرار گیرد.
ایزوستیا همچنین به نقل از یک مقام نزدیک به سازمان ملل نوشت: سرنوشت سوریه و رهبر آن را ملت این کشور و نه بازیگران خارجی تعیین می کنند.
وی خاطرنشان کرد که تمامی تلاش کشورهای دیگر باید فقط علیه مبارزه با تروریسم متمرکز شود و در صورت ارجاع موضوع (سخنان ضدسوری اردوغان)، مساله برگزاری نشست فوری شورای امنیت بررسی می شود.
رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) نیز تمایل رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه برای سرنگونی حکومت بشار اسد در سوریه را خام خواند.
آلکسی پوشکوف امروز اعلام کرد: اردوغان گفته که ارتش سوریه برای سرنگونی حکومت بشار اسد وارد سوریه شده، اما این هدف غیرقابل دسترس است.
مقام پارلمانی روس در یادداشت توئیتری خود افزوده است: سخنان اردوغان بیش از اینکه بیانیه جدی باشد به اظهارات سیاسی شباهت دارد.
به گزارش رسانه های روسی، اردوغان دیروز در یک نشست خاورمیانه ای در استانبول اعلام کرد که هدف عملیات سپر فرات نیروهای ترکیه در سوریه، سرنگونی دولت این کشور است.
به نوشته ایتارتاس، اردوغان گفت که ترکیه به خاک سوریه چشم طمع ندارد و عملیات نظامی نیز برای پایان دادن به حکومت بشار اسد آغاز شده است.
رئیس جمهوری ترکیه که کشورش در کنار عربستان سعودی و قطر از اصلی ترین متحدان آمریکا در اجرای سیاست های ضد سوری در شش سال گذشته شناخته می شود، افزود: ما تحمل کردیم و سرانجام مجبور شدیم همراه ارتش آزاد وارد سوریه شویم. اما چشم طمع به این کشور ندوخته ایم ولی می خواهیم عدالت برقرار شود.
نیروهای ترکیه سوم شهریور ماه با اعلام هدف مبارزه با تروریست ها وارد شمال سوریه شدند و بنا به گزارش ها در جریان این عملیات گروههای کرد که علیه داعش نیز می جنگند، هدف قرار گرفته اند.
اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشاند، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفت و میلیون ها آواره برجای گذاشت و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برده است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393844

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم