جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
اسکورسیزی،بن‌ افلک و اصغر فرهادی میان برترین‌ها انجمن ملی ریویوی فیلم آمریکا هرسال با رأی اعضایش متشکل از افرادی چون تحصیل‌کرده‌های سینمایی، علاقه‌مندان به سینما و سینماگران حرفه‌ای، فیلم‌های برگزیده‌ی سال را انتخاب می‌کند.

فیلم‌نت نیوز: روز گذشته جوایز انجمن ملی ریویوی فیلم آمریکا (National Board of Review) اعلام شد و «منچستر کنار دریا» (Manchester by the Sea)، درام تحسین‌شده‌ای با بازی کیسی افلک جایزه‌ی بهترین فیلم سال را دریافت کرد. این فیلم که در جشنواره‌ی ساندنس هم توجهات زیادی را جلب کرده بود،علاوه بر بهترین فیلم، جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد برای کیسی افلک و نیز بهترین فیلم‌نامه‌ی غیر اقتباسی را برای کنت لونرگان (که کارگردانی فیلم را هم بر عهده داشته) به دست آورد.

«منچستر کنار دریا» تا به اینجا نقدها و نظرهای مثبت بسیاری را جلب کرده و انتظار می­رود در فصل جوایز آخر سال جزو فاتحان بخش‌های اصلی باشد. با این ‌حال، این انجمن در زمینه­‌ی پیش‌بینی برندگان اسکار سابقه‌ی چندان خوبی ندارد. برای مثال، سال گذشته «مکس دیوانه: جاده‌ی خشم» را به‌عنوان بهترین فیلم انتخاب کرد ولی درنهایت اسکار بهترین فیلم به «اسپات‌ لایت» رسید. در سال 2014 هم جایزه‌ی بهترین فیلم را به«خشونت‌‌بارترین سال» داد؛ فیلمی که در اسکار کاملاً نادیده گرفته شد. از دیگر فیلم‌هایی که جایزه‌ی بهترین فیلم هیئت ملی بازبینی را دریافت کرده‌اند می‌توان به «سی دقیقه‌ی بامداد»، «او» و «شبکه‌ی اجتماعی» اشاره کرد.

در این دوره در بخش بهترین کارگردانی، جایزه به بری جنکینز برای فیلم «نور مهتاب» رسید، و نائومی هریس هم برای بازی در این فیلم موفق به دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن را ایمی آدامز برای فیلم «ورود» (Arrival) دریافت کرد، که در آن نقش زبان‌شناسی را ایفا می‌کند که سعی دارد با موجودات فرازمینی ارتباط برقرار کند. جف بریجز هم برای بازی در فیلم « Hell or High Water» جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کرد.

در بخش بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی، جایزه نصیب «سکوت»( Silence) تازه‌ترین فیلم مارتین اسکورسیزی شد؛ فیلمی که او چندین دهه منتظر ساختش بوده و به‌تازگی تدوینش را به پایان رسانده است.

 در آخر هم جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی زبان به فیلم «فروشنده» ساخته‌ی اصغر فرهادی رسید، که ممکن است راه را برای موفقیت این فیلم و اصغر فرهادی در بخش خارجی زبان اسکار کمی هموارتر کند.

منبع: variety

(0)

مطالب مرتبط:

  1. «بن افلک» فیلم «بتمن» را کارگردانی خواهد کرد
  2. « بتمن » بن افلک را تحقیر کرد
  3. رکورد عجیب جدیدترین فیلم ابرقهرمانی وارنر
  4. مت دیمون و بن افلک مردان خوب دهه شدند
  5. بن افلک فیلم کلاسیک بیلی وایلدر را بازسازی می‌کند
  6. «سکوت»، پاسخ به یک عطش چند ساله

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393808

خبر فوق مربوط به رسانهفیلم نت می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم