خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
تاکنون 20 درصد ظرفیت گردشگری مذهبی اجرایی شده است هم رسانی
  • فیسبوک
  • لینکداین
  • توئیتر
www.madarim.travel

مشاور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تاکنون کمتر از 20 درصد ظرفیتهای گسترده کشور و مشهد الرضا در حوزه گردشگری مذهبی اجرایی شده و 80 درصد آن بالقوه مانده است.

"محمد پروین"

محمد پروین روز سه شنبه در جریان بازدید از ستاد جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی در مشهد افزود: این در حالی است که گردشگری مذهبی می تواند به یک جریان فعال و توسعه یافته با نتایج و آثار مثبت تبدیل شود.
وی مشهد را از ظرفیتهای بزرگ معنوی و گردشگری مذهبی ایران توصیف و بیان کرد: بر اساس آمارها مقصد و هدف افزون بر 50 درصد گردشگران خارجی ورودی به ایران، مشهد و زیارت حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است.

مشاور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: بزرگترین تجمع انسانی در بعد گردشگری مذهبی را در خراسان رضوی و مشهد داریم و این ظرفیتی بزرگ است که نمونه آن را در هیچ جای دنیا و جهان اسلام نمی توان یافت.
وی گفت: این موضوع از مهمترین مباحثی است که در برنامه سازمان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور قرار دارد.

پروین افزود: پیرامون گردشگری مذهبی در گذشته کار چندانی صورت نگرفته اما ظرف سالهای اخیر اقداماتی آغاز شده ولی بیش از همه نیازمند تبلیغات صحیح و مناسب در معرفی جایگاه این حوزه و شخصیت نورانی امام رضا(ع) در سطح دنیای اسلام هستیم.
وی ادامه داد: مشهد و خراسان رضوی ساختارها و زیرساختهای بسیار خوبی دارد چنانکه به راحتی می تواند پذیرای میلیونها نفر در یک زمان محدود چند روزه باشد.

مشاور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اصلی ترین مساله تبلیغات درست و سازماندهی گروهها و کاروانهای زیارتی برای انتقال گردشگران از کشورهای مختلف به ایران و خراسان رضوی است.
وی افزود: اگر بتوان مشهد و بارگاه منور رضوی را در سراسر دنیا بویژه جهان اسلام به خوبی معرفی کرد بطور قطع این امر علاوه بر بعد فرهنگی برای مشهد و نیز کشور دستاورد بزرگ اقتصادی نیز به دنبال دارد.
پروین ادامه داد: اقدام مثبتی را جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی در مشهد از چندین سال قبل اجرایی کرده که بازتاب اخبار آن خود عاملی در جلب و تمرکز نگاهها و اذهان به سوی این شهر مقدس است.

وی از تلاشها و خدمات مجموعه خیران که در قالب چندین هزار نفر خدمات گسترده ای را به زائران پیاده رضوی ساماندهی کرده اند قدردانی و ابراز امیدواری کرد: تمامی این برنامه ها و سازماندهی اقدامات و حرکتهایی از این دست منجر به معرفی بهتر و بیشتر این شهر به جهان شده و ظرفیتهای گسترده این حوزه بیش از پیش بالفعل شود.
کلان شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد سالانه پذیرای افزون بر 27 میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393780

خبر فوق مربوط به رسانهدنیای سفر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم