خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
دو نیمکت، دو انگیزه، سه امتیاز/ شطرنج آبی در قم حضور دو مربی استقلالی روی نیمکت تیم ها، حساسیت های مسابقه دوازدهم را بیشتر خواهد کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تقابل سرد دو تیم در جام حذفی را نباید ملاک بازی دوازدهم آن ها در لیگ برتر دانست. با وجود اینکه دوطرف مسابقه انگیزه های متفاوتی برای پیروزی در روز پنجشنبه دارند اما احتیاج به سه امتیاز، نقطه اشتراکی است که قطعا در میدان مسابقه برای آن تلاش خواهند کرد.

صبای قم خیلی زود به یک تیم فانوس به دست تبدیل شد. این تیم از نظر آماری جزو تیم های ضعیف لیگ محسوب می شود. 1برد در 11بازی چیزی نیست که بتوان به آن امیدوار بود. مردان مرفاوی از 33امتیاز ممکن، تنها 9امتیاز را جمع کرده اند و از همین حالا دروازه های لیگ یک را پیش رویشان می بینند! مطمئنا اگر صبا از این بازی خانگی روحیه لازم را به دست نیاورد در سه بازی آینده مقابل سه تیم سپاهان، نفت(خانگی) و استقلال خوزستان هم امتیاز خواهد داد و بنابراین نیم فصل لیگ شانزدهم را با قعرنشینی تمام می کند. کریم اسلامی دومین بازیکن موثر صمد است که در دیدار با استقلال غایب خواهد بود. اسلامی با دو گل، یک پاس گل و همچنین گرفتن یک پنالتی منجر به گل، پس از حسن زاده 4گله از مهره های کلیدی صبا محسوب می شود اما در روز جمعه قادر به همراهی تیمش نخواهد بود و این مساله قطعا مشکلات این تیم را مقابل استقلال بیشتر می کند.

اما در طرف مقابل، استقلال قبل از اینکه به سه امتیاز فکر کند، به بردن فکر می کند. منصوریان زیرفشار نامحسوسی قرار دارد چرا که انتظارها از تیم او بالاست و برد در هر مسابقه موضوعی است که هواداران این تیم را راضی نگه می دارد. هم منصوریان و هم بازیکنانش آنقدر توانایی دارند که فاصله 8امتیازیشان از صدر، قابل قبول نباشد. سرمربی آبی ها دگرگونی بزرگی در استقلال ایجاد کرد و شاید به همین خاطر است که او هنوز نتوانسته یک ترکیب ثابت در تیمش ایجاد کند. استقلال یک برد خوب را مقابل گسترش از دست داد و حالا اگر مقابل صبا هم نتواند برنده باشد، قطعا برای بازی سخت هفته آینده مقابل تیم امیرقلعه نویی، مجموعه استقلال فشار مضاعفی را روی دوش خود احساس خواهد کرد. شاید گلزنی مشکل اصلی استقلال باشد اما این تیم در دفاع هم خیلی مطمئن نیست و اگر دروازه بان این تیم مهدی رحمتی نبود، اکنون امتیازات از دست رفته بیشتری را از استقلال شاهد بودیم.

رویارویی صمد با منصوریان پس از اتفاقاتی که درپایان بازی حذفی افتاد و موجب دلخوری مربی صبا شد، حساسیت های مسابقه را بیشتر خواهد کرد. ضمن اینکه صبا، عنایتی و بیک زاده را در ترکیب خود دارد که زمانی از مردان کلیدی استقلال بودند اما اکنون کیلومترها از آبی تهرانی دور شده اند و شاید این مساله بتواند دلیلی برای بالارفتن انگیزه این دو بازیکن شود.

به هرترتیب، سه امتیاز این مسابقه می تواند استقلال را به مثلث قرمز لیگ نزدیک کند یا اینکه صبا را از پرتگاه لیگ دور کند اما مسلما تساوی دو تیم با توجه به بازی های سخت در هفته های آینده، باعث ضرر چند برابری آن ها خواهد شد.

صبا.........................................................................................................................استقلال

پنجشنبه 95/9/11 - ورزشگاه یادگار امام (ره) - ساعت 16:20

داور: سیدمهدی سیدعلی/ کمک ها: آرمان اسعدی- هادی طوسی / داور چهارم: علی میرغفاری / ناظر: خداداد افشاریان

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393771

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری برنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم