خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
۵۵۳۸_۵۶۵

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب استان تهران در شهرستان پاکدشت خبر داد و گفت: هر چه قدر در این راه هزینه شود، سرمایه گذاری است و باید کاری کرد تا کتاب وارد سبد کالای خانواده‌ها شود.

به گزارش تهران نیوز ، نشست خبری ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت صبح امروز با حضور اصحاب خبر و رسانه در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

حمید محسن‌وند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب استان تهران در شهرستان پاکدشت از روز یکشنبه ۱۴آذرماه خبر داد و گفت: این نمایشگاه به مدت ۹ روز  از ساعت ۸ تا ۱۹ در فضایی به مساحت ۲۰۰۰متر مربع در مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را، دستیابی آسان و ارزان به تازه‌های نشر، ترویج فرهنگ مطالعه و آشتی خانواده‌ها به ویژه کودکان با کتاب مطرح کرد و با اشاره به دستاوردهای نمایشگاه های استانی، افزود: بیش از ۱۰هزار عنوان کتاب با حضور بیش از ۳۰ ناشر از استان تهران وارد این شهرستان می شوند.

کتاب وارد سبد کالای خانواده ها شود

دبیر شورای فرهنگی عمومی شهرستان پاکدشت ابراز کرد: هر چه قدر در این راه هزینه شود، سرمایه گذاری است و باید کاری کرد تا کتاب وارد سبد کالای خانواده ها شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر سرانه مطالعه در شهرستان، گفت: آماری از این سرانه در دسترس نیست و برای اطلاع از آن باید کار دانشگاهی صورت پذیرد.

محسن وند ادامه داد: سنجش مطالعه در کشورهای توسعه یافته توسط دستگاه های دولتی انجام پذیر نیست، بلکه باید توسط دپارتمان های غیر دولتی انجام پذیرد.

وی با ابراز تأسف از هزینه بالای چاپ کتاب در کشور ، کتاب را محور دانایی بیان کرد و گفت: در صورت تأمین هزینه های جاری، برپایی نمایشگاه تا ۱۵روز تمدید می شود.

این مقام مسئول ضمن تشکر از امام جمعه، فرماندار، بخشداری ها، شهرداری ها و دیگر نهادهای همکاری کننده شهرستان پاکدشت، از عموم شهروندان و خانواده ها برای بازدید از این نمایشگاه دعوت کرد و مژده داد: کلیه کتب این نمایشگاه با تخفیف۳۰ تا ۵۰ درصدی عرضه می‌شود.

وی به بخشهای جنبی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: سرای اهل قلم، تالار گفتگو، کارگاه های آموزشی، نقد و بررسی کتاب، غرفه کارآفرینان برتر، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، رسانه ها و … در این نمایشگاه برپا می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاکدشت قشر رسانه را نیز مظلوم دانست و گفت: نگاه به حوزه فرهنگ در کشور ما بیشتر جنبه تزئینی دارد.

استفاده از فضای مجازی نیاز به آموزش دارد

وی همچنین با ابراز تأسف از بداخلاقی ها در فضای مجازی و رسانه ها، گریزی به پرونده قضایی “س.ط” زد و گفت: نقل چنین اخباری به عنوان قاری قرآنی، ظلم به کتاب خدا است.

محسن‌وند ادامه داد: نباید بی مهابا سخن گفت و نداسته هر خبری را منتشر کرد؛ استفاده از فضای مجازی نیاز به آموزش دارد.

وی در بخش پایانی نشست خود با خبرنگاران از رونمایی نقشه راه ۴جلدی توسعه فرهنگی شهرستان پاکدشت در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: این نقشه می تواند سند توسعه فرهنگی شهرستان باشد./#

انتهای متن/*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393746

خبر فوق مربوط به رسانه تهران نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم