خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش " دی اسپورت"، هفته پانزدهم لیگ دسته اول ایران پنج شنبه یازدهم آذرماه در شهرهای مختلف ایران برگزار خواهد شد که در یکی از این دیدارها تیم ریشه دار نساجی در قائم شهر از فولادیزد پذیرایی خواهد کرد .
در ادامه قصد داریم برای آگاهی بیشتر هواداران فوتبال این بازی را زیر ذره بین ببریم . دیداری که از هر حیث برای هردو تیم حائز اهمیت خواهد بود چراکه از سویی نساجی برای رسیدن به قافله تیم های پیشتاز و جبران فاصله اش با صدرجدولی ها به سه امتیاز این بازی نظر دارد و از طرف دیگر فولادیزد برای رسیدن به میانه های جدول و محکم کردن رشته امید خود نمی خواهد از میدان شهید وطنی قائم شهر دست خالی بیرون بیاید .
فولاد یزد
نگاهی به وضعیت فعلی دو تیم در جدول :
نساجی مازندران در چهارده هفته گذشته با پنج پیروزی ، شش تساوی و سه شکست در کنار به ثمررساندن 19 گل و دریافت 15 گل ، صاحب 21 امتیاز شده است و خانه نهم جدول را به خود اختصاص داده است .
فولاد یزد هم با زدن ده گل و دریافت 18 گل در چهارده بازی ( دو برد ، هفت تساوی و پنج باخت ) خانه پانزدهم جدول را در اختیار دارد .


کادرفنی و بازیکنان :
هدایت نساجی مازندران در ابتدای فصل جاری به محمود فکری کاپیتان دهه 70 این تیم سپرده شد . این مربی نامی نیز پس از مدت ها نفر دوم بودن در تیم های بزرگ با آمال و آرزوهای زیادی به زادگاهش بازگشت اما خیلی زود مشکلات مدیریتی و مصائب شدید مالی و اختلاف با مدیرعامل جدید گریبان فکری و تیمش را گرفت . اما با تمام این تفاصیل فکری تیم خوبی جمع کرد و با بازیکنان مطرحی چون وحید مهدی خانی ، مرتضی غلامعلی تبار ، حسن نجفی ، کاظم حیات منش ، میثم کریمی ، مجتبی رمضانی ، امین شجاعیان ، احسان تاییدی ، حمید نعمتی ، میلاد احمدی ، مقداد قباخلو ، محمد عباس زاده و ... راهی کارزار لیگ دسته اول شد.
البته باید یادآور شویم که پس از آغاز لیگ در چند مقطع تمرینات نساجی چی ها به دلیل اعتصاب بازیکنان و کادرفنی حالت تعطیلی به خود گرفته و حتی محمود فکری تهدید به استعفا و کناره گیری نموده است اما تا این لحظه با وجود تمام این مشکلات و بروز اختلافات علنی میان بازیکنان و کادرفنی از یک سو و مدیرعامل از سوی دیگر کار نساجی به هفته پانزدهم رسیده است . آخرین اخبار رسیده از اردوی نساجی از استعفای مدیرعامل و اعتصاب و تمرین نکردن بازیکنان این تیم حکایت دارد.

نساجی مازندران
فولاد یزد تیم مهمان روز پنج شنبه هم هرچند وضعیت بهتری نسبت به تیم نساجی ندارد اما با پیگیری های مهندس موسوی نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تکلیف این تیم در حال نهایی شدن است . هرچند کادرفنی فولادیزد در حال حاضر بایستی به جز مسائل فنی روی حواشی چون هزینه های سفر ، تهیه لباس گرم و ... متمرکز شوند اما با توجه به نتایج چند هفته اخیر این طور به نظر می رسد که محمود امیری سرمربی فولادی ها و دستیارانش با بازیکنانی نظیر ایمان نخودساز ، وحید ارمی ، حامد حیدری ، ایمان کیانی ، نعمت بخشی پور ، سید رضا طلبه ، مهران درویش ، علیرضا بیک زاویه ، رضا نبی زاده ، سید محمدعلی حسینی ، سید جواد شفیعی پور ، موسی شهبازی ، حسین قهارپور و ... به ترکیبی مطلوب نزدیک شده اند .

بازی از منظر فنی :
با توجه به شرایط آب و هوایی و زمین چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی به نظر می رسد مهمترین مشکل فولادیزد بازی در فضای شمال کشور در چنین فصلی از سال باشد . البته نباید از هواداران پرشور تیم نساجی به عنوان پرتماشاگرترین تیم لیگ دسته اول غافل شویم که همواره بیشترین میانگین تماشاگر را طی فصول گذشته به خود اختصاص داده اند . فولاد یزد این روزها تیمی نیست که براحتی در داخل و خارج از خانه به حریفی باج بدهد اما نباید فراموش کنیم که نساجی در خانه بازی می کند و قطعا فارغ از حواشی سنگین پیرامون باشگاه، بازیکنان این تیم در داخل میدان دنبال کسب سه امتیاز خواهند بود .
با نگاهی به قدرت تهاجمی میزبان در می یابیم که شاگردان محمود فکری هرچند در خانه نهم جدول قرار دارند اما در فاز تهاجمی جز سه تیم برتر فصل تا بدین جای کار هستند البته ساختار دفاعی نساجی با دریافت 15 گل تاکنون نتوانسته عملکرد قابل قبولی از خود ارائه بدهد و این بدان معناست که فوتبال هجومی در اولویت برنامه های فنی تیم نساجی قرار دارد پر واضح است در چنین شرایطی فولاد یزد می تواند از نقطه قوت خود بخصوص در بازی های خارج از خانه استفاده و از منفذهای دفاعی میزبان هنگام ضدحملات در راه رسیدن به گل بهره ببرد .
البته فولادی ها بایستی فکری اساسی برای مهار محمدعباس زاده بهترین گلزن لیگ دسته اول بکنند چراکه این مهاجم آماده تاکنون به تنهایی نزدیک به پنجاه درصد گل های تیمش را به ثمر رسانده است .


فولادیزد+فولاد یزد

سابقه رویارویی دو تیم :
این بازی هفتمین تقابل مستقیم دو تیم خواهد بود . در شش بازی گذشته نساجی صاحب سه پیروزی شده و فولاد یزد دو برد داشته است و یک بازی دو تیم نیز با تساوی خاتمه یافته است . بهترین برد نساجی مقابل فولاد یزد با نتیجه چهار بر یک در سال 91 رقم خورده است اما شاید جالب باشد بدانید که پیش از این یک بار دیگر این دو تیم در آذرماه آن هم در قائم شهر به مصاف هم رفته اند . در آن بازی که در سال 92 انجام شد فولاد یزد با تک گل احمد کیا به پیروزی رسید .

جلوه های ویژه :
تقابل حمید نعمتی و احسان تاییدی مدافع و مهاجم سابق فولادی ها با همبازی های سابقشان در فولادیزد می تواند از جلوه های ویژه این بازی باشد . همچنین کاظم حیات منش و مرتضی غلامعلی تبار دو مدافع فعلی نساجی و سابق تیم های تربیت و یزد لوله در مقابل تنی چند از هم بازیان وسرمربی پیشین خود قرار خواهند گرفت که این موضوع هم نمی تواند خالی از لطف باشد.

ملوان بندرانزلی+نساجی مازندران
پیش بینی بازی :
از آخرین برد خانگی نساجی تقریبا دو ماه می گذرد . آنها آخرین بار در شانزدهم مهرماه که در قائم شهر مقابل استقلال اهواز پیروز شده اند نتوانسته اند پیش چشم هوادارانشان به پیروزی برسند هرچند بادران را در تهران شکست دادند .
این درست که مشکلات حاشیه ای جلوی پیشروی تیم مازنی را گرفته است اما بی شک فکری و یارانش برای پایان دادن به نتایج نامطلوب داخل خانه که در چند بازی اخیر گریبان این تیم را گرفته به بازی با فولادیزد رده پانزدهمی نگاه ویژه ای دارند و برای گرفتن هر سه امتیاز این دیدار به آب و آتش خواهند زد . اما در سوی مقابل فولادیزد هم درهفته های اخیر نشان داده که به هیچ تیمی براحتی سه امتیاز را واگذار نمی کند . از زمان پیوستن محمود امیری به جمع فولادی ها ، تیم یزدی فقط یک شکست آن هم در شرایط اعتصاب مقابل مس کرمان داشته است .این توضیحات مبین این است که نمی توان تیمی را از پیش برنده میدان قائم شهر پیش بینی کرد .
البته با توجه به شرایط فعلی دو تیم شاید تساوی محتمل ترین نتیجه برای این بازی باشد .
اما به مانند همیشه صبر چاره کار است بایستی تا پایان بازی به انتظار بنشینیم تا مشخص شود رشته امید فولادی ها در قائم شهر و مقابل نساجی محکمتر می شود یا این میزبان است که با ذوب فولاد در هوای سرد مازندران به سمت شمال جدول گام بر می دارد ؟؟؟

نویسنده : عباس کلانتری


لینک کوتاه: betanews.ir/news/393743

خبر فوق مربوط به رسانه دی اسپورت می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم