خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: این کودک نمی‌تواند بخندد +تصاویر

تشنج‌های مکرر، اختلال چشم، ضایعات شبکیه و در موارد بسیار اندک از دست دادن قدرت خندیدن در پی ابتلا کودکان به سندروم نادر Aicardi رخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی های خبرگزاری فارس، امیلی ماتیوز کودک دو ساله ایست که از سندرم نادر Aicardi رنج می برد. او تقریبا قدرت بینایی خود را از دست داده و در طول روز حدود 20 بار تشنج می کند؛ اختلال چشم یا ضایعات شبکیه از دیگر عوارض این بیماری است.

آمار به دست آمده حکایت از ابتلای تعداد اندکی کودک به این سندروم در سراسر جهان دارد. اختلالات مغزی مهم ترین عارضه این شرایط نادر پزشکی است.

در حال حاضر هیچ درمانی برای سندرم Aicardi وجود ندارد و برای کنترل میزان و شدت تشنج ها فقط می توان داروی ضد تشنج مصرف کرد.

موسسه ملی اختلال عصبی و سکته مغزی (NINDS) برای پیشگیری و درمان این بیماری چندین سال است که بهترین محققان را گردآوری کرده ولی تاکنون به هیچ نتیجه مؤثری دست نیافته است.

پزشکان معتقدند، لیندزی شا، مادر امیلی در هفته 29 بارداری دچار اختلالاتی شده که مانع تکمیل شدن مغز جنین و در نهایت بروز این سندروم شده است.

امیلی قدرت سرپا ایستادن، نشستن، راه رفتن و صحبت کردن خود را در اثر ابتلا به این بیماری نادر از دست داده و حتی خارج کردن او از خانه موجب تشنج بیشتر او می شود.

از دست دادن قدرت خندیدن جزء علائم بسیار نادر این سندروم به حساب می آید، امیلی حتی نمی تواند بخندد و همه این ها در شرایطی ست که پدر و مادر او در آرزوی شنیدن صدای فرزندشان هستند. این کودک به همراه خانواده اش در انگلیس زندگی می کند.

در زیر تصاویری از این کودک زیبا را به همراه خانواده اش مشاهده می کنید.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393725

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم