خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: پیام رئیس‌جمهور عراق به مناسبت روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین

رئیس‌جمهور عراق اعلام کرد که دستیابی به راه‌حلی عادلانه برای مسأله فلسطین جز با تشکیل یک مستقل امکان‌پذیر نخواهد بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «فؤاد معصوم» رئیس جمهور عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی همبستگی با فلسطین بر لزوم دستیابی به راه حلی عادلانه و جامع برای تشکیل کشور مستقل فلسطین، در چارچوب مرزهای 1967 و به پایتختی قدس تأکید کرد.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «أین»، در بیانیه معصوم آمده است: دستیابی به راه حلی عادلانه برای مسأله فلسطین جز با تشکیل یک مستقل امکان پذیر نخواهد بود.

وی در ادامه تحکیم وحدت ملی و اتحاد صفوف را پایه اصلی دستیابی به حقوق مشروع ملت فلسطین دانست و از گروه های مختلف فلسطینی خواست در راستای آن حرکت کنند.

معصوم در ادامه افزود: مراسم سالروز روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، فرصتی برای تجدید مسئولیت تاریخی است که جامعه جهانی در قبال مسأله فلسطین به عهده دارد.

وی در بخش دیگری از این بیانیه گفت: عراق حملات اسرائیل به اراضی فلسطینی را به شدت محکوم و حمایت کامل خود را از حاکمیت ملی فلسطین اعلام می دارد.

معصوم در پایان از کشورهای عربی و جامعه جهانی درخواست کرد از تلاش های فلسطینیان در جهت دستیابی به حقوق مشروع خویش، حمایت کنند.

انتهای پیام/ص

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393724

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم