خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: افزایش ذخایر معدنی با اکتشافات جدید ایمیدرو

به گزارش بی‌باک نقل از روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان افزود: معادن کوچک و متوسط ایران از نوسانات جهانی قیمت مواد معدنی متاثر شدند، لذا نیاز به حمایت دولت برای بهره مندی از تسهیلات برای یک دوره دارند.
وی به تلاش های ایمیدرو طی دو سال گذشته در مورد اکتشافات معدنی اشاره کرد و گفت: با فعالیت های اکتشافی در سطح 250 هزار کیلومترمربع از مساحت کشور که از سال 93 آغاز شده ، تاکنون 450 میلیون تن ذخایر زغال سنگ، 550 میلیون تن سنگ آهن، 150 هزار تن آنتیموان و 40 تن ذخایر طلا کشف شده است. کرباسیان تصریح کرد: طی سه سال گذشته تلاش شد تا تمام طرح های متوقف و نیمه تمام ایمیدرو را فعال کند که از جمله آنها 7 طرح فولاد استانی است که اخیرا یکی از آنها راه اندازی شد و بقیه تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

بهرام شکوری رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران نیز که در این برنامه حضور داشت، گفت: در کشور سوئد مالکیت بسیاری از بخش های اقتصادی از آن دولت است اما مدیریت آنها توسط بخش خصوصی صورت می گیرد و دولت هیچ دخالتی در مدیریت آن ندارد.

وی افزود: ایران نیز می تواند همان مدل کشور سوئد را برای اداره بخش های اقتصادی بکار بگیرد، که اکنون نیز که مالکیت بعضی از معادن بزرگ را که مالکیت دولتی دارد اما بهره برداری از معدن و کارخانه های آن را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

وی افزود: بخش سازمان ها که نوعا دولتی هستند اما افکار بخش خصوصی دارند، مانند ایمیدرو که اگر دولت همین مدل را هم انجام دهد و حمایت کند، شاهد رشد و توسعه بخش معدن خواهیم بود. ضرورت ایجاد کنسرسیوم برای معادن کوچک و متوسط، برقراری توازن در زنجیره صنعت فولاد، نیاز به 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش معدن در برنامه ششم، لزوم حمایت از بخش خصوصی واقعی و افزایش حضور خارجی ها بعد از برجام برای سرمایه گذاری در بخش معدن ایران از مواردی بود که در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر بیان شد.

انتهای پیام/ب


-----------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامههای عمومی | روزنامههای اقتصادی | روزنامههای ورزشی | سایر روزنامهها| هفتهنامه و ماهنامه | نشریات استانی


لینک کوتاه: betanews.ir/news/393713

خبر فوق مربوط به رسانه موبایل می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم