جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
توافق احزاب اپوزیسین کره‌جوبی برای محاکمه "پارک"

احزاب اپوزیسیون کره‌جنوبی با برکناری بدون محاکمه رییس‌جمهوری این کشور مخالفت کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد پرس، سه حزب اصلی اپوزیسیون کره جنوبی امروز-چهارشنبه- در رابطه با نحوه برکناری «پارک گئون های» رییس جمهوری این کشور توافق کردند.

در پایان نشست نمایندگان این احزاب اعلام شد آنها برکناری فوری پارک و سپس پگیری پرونده وی و در صورت لزوم محاکمه را خواستارند.

پارک پیشتر فراهم شدن شرایطی برای خروج امن از جایگاه ریاست جمهوری را از پارلمان خواستار شده بود. رهبران احزاب اپوزیسیون کره اما برکناری بدون شرط پارک را خواستار شدند.

پارک به دلیل رسوایی های مطرح شده که مقام ریاست جمهوری این کشور را تحت تاثیر قرار داده، به شدت برای استعفا تحت فشار است که این موضوع موجب شده تا دولت وی برای خلاء قدرت در این کشور به نبرد سرسختانه بپردازند. تلاش برای استیضاح وی در پارلمان همچنان ادامه دارد.

پارک در تحقیقاتی که از سوی یک دادستان مخصوص آماده شده و انتظار می رود که در ماه آینده میلادی منتشر شود، همکاری خواهد کرد. وی به همین دلیل به تحقیقات حاضر پاسخگو نخواهد بود.

«چوی سون سیل» دوست و فرد مورد اعتماد پارک و دستیار سابق وی، تفهیم اتهام شده است و پارک به عنوان شریک در تحقیقات از سوی دادستان برای فشار روی شرکت های دولتی برای کمک های مالی به موسساتی که وی از سیاست های آنها حمایت کرده، متهم شده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393706

خبر فوق مربوط به رسانهطرفداری می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم