خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
رئیس جمهوری ترکیه گفت، کشورش برای پایان دادن به دولت بشار اسد نیروهای خود را وارد سوریه کرده است. به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از سایت شبکه الجزیره، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتی در نشست "بیت المقدس و چالش های پیش رو" در شهر استانبول گفت: ترکیه برای بر اندازی دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه وارد این کشور شده است و هیچ طمعی به خاک آن ندارد.
وی گفت: ما زمانیکه دیدیم سازمان ملل هیچ کاری انجام نداده است وارد سوریه شدیم. ما قصد تصرف خاک سوریه را نداریم بلکه می خواهیم آن را به صاحبان واقعیش برگردانیم و این یعنی تلاش برای برقراری عدالت! وارد شدیم تا به دولت اسد خاتمه دهیم و دلیل دیگری برای ورود ما به این کشور وجود ندارد.
وی همچنین گفت: مسجدالاقصی و هر آنچه در آن است و همچنین قبه الصخره تنها از آنِ مسلمانان است و شهر بیت المقدس مهد ادیان ثلاثه است.
رئیس جمهوری ترکیه افزود: دفاع از بیت المقدس و مسجد الاقصی واجب است و دفاع از کودکان و همچنین دفاع از بیت المقدس مسئولیت همگانی است.
اردوغان همچنین از اقدامات اسرائیل علیه فلسطینیان از جمله کشتار کودکان و زنان، تخریب خانه ها و ساختارهای زیر بنایی به شدت انتقاد کرد.08122/1
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393698

خبر فوق مربوط به رسانه ایمنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم