خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

بیایید در نظر بگیریم که به شما گفته می­شود که سطلی را از آب پر کنید. اکثر سطل­ ها برای نگه داشتن آب در درون خود مشکلی ندارند اما مشکل زمانی شروع می­شود که آب بیشتر از حد طبیعی باشد و سرازیر شود.

اما در واقعیت، نحوه عملکرد مغز ما به این صورت نیست. در حقیقت، بسیاری از اطلاعاتی که وارد مغز ما می­شود در نهایت به بیرون نشت پیدا می­کند. به جای این که حافظه مغز را به مانند سطلی در نظر بگیریم که هر چیزی را درون خود نگاه دارد باید توجه داشته باشیم که برعکس، عملکرد مغز به این صورت است که نشت کرده و همه چیز را درون خود نگه نمی­دارد !

اگر به ازای فراموش کردن هر یک اقلامی که در لیست خرید نوشتید تا از سوپرمارکت خرید کنید، 10 هزار تومان دریافت میکردید، دیگر هیچوقت لازم نبود نگرانِ حافظه خود باشید… شما برای اینکه نمادِ سطل را از ذهن فراموش نکنید، بهتر است سطلی با چندین سوراخ برای نشت آب را جایگزین تصویر سطلی کنید که در ذهن از حافظه دارید؛ در حالی که این قیاس سطل سوراخ ممکن است ایجاد یک تعبیر منفی کند، اما باید قبول کنید که این یک روند طبیعی است.

شما در هر زمینه بخواهید موفق شوید، باید همواره درحال یادیگیری باشید. یادگیری به شما کمک میکند تا به صورت مداوم از عملکردتان مطلع شوید و آنرا بهبود دهید.

بر اساس تحقیقات روند به خاطرسپاری یادگیری ها توسط انسان بصورت زیر است :

  • یادگیری در هنگام آموزش توسط سخنرانی (به عنوان مثال دانشگاه / سخنرانی سمینار)
  • 10٪ یادگیری در هنگام خواندن (به عنوان مثال کتاب ، مقالات)
  • 20٪ یادگیری در هنگام آموزش صوتی و تصویری (به عنوان مثال برنامه ها، فیلم ها)
  • 30٪ یادگیری در هنگام آموزش از طریق رسم تصاویر‌ (گرافیکی)
  • 50٪ یادگیری در هنگام شرکت در یک بحث گروهی
  • 75٪ یادگیری در هنگام تمرین مطالب (استفاده از مطالب، مثلا حل مسئله)
  • 90٪ یادگیری در هنگام استفاده سریع و بکارگیری مطالب (آموزش دادن دیگران)

نحوه یادگیری اکثریت ما چگونه است؟روش هایی که اکثرمان استفاده میکنیم خواندن کتاب ها، شنیدن سخنرانی های استاد، تماشای فیلم های آموزشی… است که روش هایی غیر تعاملی برای یادگیری هستند و منجر به این می­شود که 80-95٪ از اطلاعات که وارد یک گوش شده و از گوش دیگر خارج شود.

به زبان ساده : اگر بخواهید از طریق خواندن کتاب، شنیدن سخنرانی و یا روش های معمولی که بلدیم مطلبی را یادبگیرید، باید 90% بیشتر برای به خاطر سپردن آن محتوا تلاش کنید !

نکته در اینجا این است که به جای وادار کردن مغز در مورد یادآوری اطلاعات بیشتر با روش های "منفعل"، ما باید به دنبال تمرکز بیشتر بر زمان، انرژی و منابع در روش "مشارکتی” باشیم که ثابت کرده اند نتایج موثرتری به دنبال خواهند داشت، در حالی که نیاز به زمان کمتری هم دارند.

این به این معنی است که :

  • اگر می خواهید یاد بگیرند که چگونه به یک زبان خارجی صحبت می کنند، شما باید تمرکز خود را بر روی صحبت کردن با افرادی با زبان مادری مورد نظرتان بگذارید تا بازخورد فوری داشته باشید. (به جای عضویت در کانال های آموزش مکالمه تلگرام، یا دنبال کردن سی دی های آموزشی…)
  • اگر می خواهید تناسب بدن مناسبی داشته باشید باید یک مربی تناسب اندام شخصی داشته باشید(به جای خواندن کتاب های بدنسازی، تماشای فیلم تمرین ورزشکاران یوتیوب و …)
  • اگر می خواهید به یک آلت موسیقی جدیدی بیاموزید، یک معلم موسیقی محلی در شهر خود استخدام کنید (به جای خواندن، دیدن و شنیدن دوره های آموزشی)

آنچه قرار است انجام دهید مشارکت و تعامل در یادگیری است. شما باید در طول یادگیری، از یادیگیر تان سریعا استفاده کنید و بازخورد بگیرید.

کلام آخر؛

با تمرکز بر راه­ حل هایی که زمان بیشتری برای شما می­خرند محدودیت زمانی خود را کنترل کنید و به هر چیز دیگری نه بگویید.

با یادگیری مهارتِ یادگیری صحیح، شما میتوانید آموخته های بیشتری در طول ماه یادبگیرید تا اینکه آموخته های کهنه را سعی کنید به خاطر بسپارید.

تمام تکنیک های قدیمی، تکنیک های شگفت انگیز و خارق العاده حافظه را دور بریزید.هرچقدر هم کنُدر و یا مواد معجزه آسای غذایی که میگویند حافظه شما را تقویت میکند، بخورید، تاثیری آنچنانی بر روی حافظه تان نخواهد گذاشت تا زمانی که مشارکت در یادگیری نداشته باشید.

اگر کسی را ندارید تا مطلب مورد نظر را به شما آموزش بدهد، خودتان دست به کار شوید و آنرا به دیگری آموزش دهید… مهم نیست خیلی خوب بلد هستید یا خیر، سعی کنید فقط این کار را انجام دهید.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393697

خبر فوق مربوط به رسانهتعامل می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم