کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: امروز خانواده‌های شهدا و مدافعان حرم، جانبازان و ایثارگران در خط مقدم و دفاع از مکتب نبوی کوتاه نمی‌آیند و این به دلیل داشتن بصیرت است.به گزارش بلاغ، ستار علیزاده در همایش لبیک یا رسول الله در امامزاده ابراهیم بابلسر، اظهار کرد: پیامبر بزرگ ترین و جامع ترین الگو برای همه بشریت است.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) جامع کمالات انسانی و فضایل اخلاقی و الهی است، افزود: پیغمبر تنها شخصیتی بود که به معراج رفت و نام مبارک ایشان در کتاب تورات و انجیل هم آمده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه پیغمبر تنها شخصیتی است که خدا وعده جهانی شدن اندیشه ایشان را داد، خاطرنشان کرد: امروز نام پیامبر در جای جای مختلف جهان می درخشد و همه از اندیشه او استفاده می کنند.

این مسؤول با بیان اینکه ارزش پیامبر در بیانات اولیای الهی قبل از او در ارتباط با ایشان آمده است، تصریح کرد: آن حضرت تنها شخصیتی است که خداوند همه مؤمنان را امر به اظهار ارادت، تکریم و تعظیم او کرده است.

علیزاده با اشاره به وظایف ما در مقابل رسول اکرم، یاد آور شد: شناخت و معرفت نسبت به جایگاه و عظمت پیامبر و بصیرت نسبت به ایشان وظیفه مهم دلدادگان ایشان است.

وی با بیان اینکه شناخت و معرفت ما باید نسبت به گذشته بیشتر باشد و آموزه های مکتب نبوی بیشتر بیاموزیم، افزود: باید اعتقاد و باور عمیق در مسیر زندگی ما ایجاد شود تا دشمن ما را از مکتب پیامبر به راحتی جدا نکند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: دشمن می خواهد ما را از مسیر پیامبر جدا کند و اگر بصیرت و معرفت و شناخت پیدا نکنیم براحتی از زحمات پیامبر عبور می کنیم.

این مسؤول با اعلام اینکه آن چیزی که ما را در دین مداری و حرکت در مسیر پیغمبر نگه می دارد شناخت نسبت به پیامبر است، بیان کرد: علت اساسی برخی از انحرافات اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و... عدم داشتن بصیرت است و هر کدام از جملات پیامبر بصیرت در دین بود.

علیزاده خاطرنشان کرد: کسانی بودند که با پیامبر تا آخر بودند و ایستادند و امروز هم خانواده های شهدا و مدافعان حرم، جانبازان و ایثارگران در خط مقدم و دفاع از مکتب نبوی کوتاه نمی آیند و این به دلیل داشتن بصیرت است.

وی با اشاره به اینکه همه باید در مسیر پیامبر قرار گیریم، افزود: در این صورت است که زیارت، سیاست، اعتقاد و ابعاد زندگی اجتماعی ما هم علوی، نبوی و مهدوی می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اگر به دین پیامبر ایمان آوریم قطعا به او لبیک داده ایم، اظهار کرد: لبیک به پیامبر یعنی لبیک به خدا، دین، ارزش های الهی، به آیات قرآن و مقابله با ظلم و ظالم است.

علیزاده در پایان گفت: لبیک به رسول خدا، لبیک به گفتمان پیامبر و سر تسلیم فرود نیاوردن و کوتاه نیامدن در مقابل دشمنان پیامبر است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393676

خبر فوق مربوط به رسانه بلاغ می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم