خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
رسانه‌های محلی به نقل از شاهدان از شنیده شدن صدای انفجارهای قدرتمند در حومه شهر دمشق پایتخت سوریه خبر داده‌اند. به گزارش عصر امروز، رسانه های محلی به نقل از شاهدان از شنیده شدن صدای انفجارهای قدرتمند در حومه شهر دمشق پایتخت سوریه خبر داده اند.


پایگاه «شام الاخباریه» نوشته است که به گفته منابع محلی این انفجارها احتمالا ناشی از حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به مواضع ارتش سوریه و حزب الله لبنان بوده است.


بنا بر گزارش ها، این انفجار در منطقه «الصبوره» در حاشیه بزرگراه بیروت به دمشق رخ داده است. این منطقه در غرب شهر دمشق قرار دارد.


پایگاه «المصدر نیوز» نیز نوشته است که جنگنده های اسرائیلی با نقض حریم هوایی لبنان و بدون ورود به آسمان سوریه، این حمله را انجام داده اند.


پایگاه عبری زبان «نصیو نت» هم نوشته است که قدرت انفجارها به حدی بوده که تا شعاع 20 کیلومتری شنیده شده است.


پایگاه «ملحق» هم در خبری اختصاصی نوشته است که در این حمله چندین خودرو هدف قرار گرفته اند.


العالم نوشت: برخی پایگاه های سوری نیز اعلام کردند که این حمله بزرگراه بین المللی دمشق – بیروت را هدف قرار داده است. برخی پایگاه ها نیز محل دقیق انفجارها را منطقۀ «الصبوره» در حومۀ غربی دمشق ذکر کرده اند. این منطقه نزدیک بزرگراه بین المللی است و نیروهای نظامی حضور گسترده ای در آن دارند.


شماری از پایگاه های سوری مدعی شده اند که این حملات از سوی جنگنده های اسرائیلی و از طریق آسمان لبنان انجام شده است؛ زیرا همزمان با انجام این حملات، صدای پرواز جنگنده ها در آسمان لبنان شنیده شده است.


پایگاه های مخالف سوری نوشته اند کاروان های نظامی حزب الله به شکل مستمر از بزرگراه بین المللی دمشق – بیروت استفاده می کنند و بیشترین جابه جایی های آنان در شب است. این پایگاه های مدعی شده اند که احتمالا جنگنده های اسرائیلی نیروهای حزب الله را در حومۀ غربی دمشق هدف قرار داده اند.


هنوز منابع رسمی سوریه و رژیم صهیونیستی به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393624

خبر فوق مربوط به رسانه عصر امروز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم