خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
sailfish_logo

کاملا مشخص است که روسیه دل خوشی از حضور سیستم‌عامل‌های موبایل آمریکایی در خاک کشور خود ندارد و بنا به گزارش‌‌هایی که منتشر شده است، سیستم‌عامل Sailfish از جانب روسیه برای استفاده در مقاصد تجاری و دولتی این کشور به رسمیت شناخته شده است.

روسیه اعلام کرد قصد دارد سیستم‌عامل Sailfish را در نهادهای دولتی و تجاری این کشور تا سال ۲۰۲۵ میلادی رواج دهد، برای اجرایی کردن این برنامه شاهد به رسمیت شناخته شدن Sailfish توسط دولت روسیه هستیم. در حال حاضر اندروید و iOS دو سیستم‌عامل موبایل مهمی هستند که در بیشتر کشورهای دنیا جای خود را در دل کاربران باز کرده‌‌اند.

در این بین با این واقعیت باید روبرو شد که هر کشوری بیشتر از هر چیز نگران امنیت و حفظ اطلاعات خود است، روسیه از سال گذشته تمایل خود را برای کم کردن سهم ۹۵ درصدی اندروید و iOS در بازار این کشور اعلام کرده بود. از آن زمان تاکنون روسیه توانسته است سهم اندروید و iOS را به میزان ۵۰ درصد در بین کاربران روس کاهش دهد.

یک شرکت بزرگ روسی لایسنس توسعه پلتفرم موبایل sailfish را کسب کرده است. این پلتفرم که تاییدیه‌های دولت را نیز دریافت کرده، قرار است در آینده با کمک توسعه دهندگان روس، سیستم‌عامل امنی را در اختیار کاربران قرار دهد. با این حساب انتظار می‌رود گوشی‌های مجهز به این سیستم‌عامل تا سال آینده میلادی در روسیه روانه بازار شوند.

جالب است بدانید سیستم‌عامل Sailfish بر خلاف سایر سیستم‌عامل‌های موجود مانند FireFox OS از اپلیکیشن‌های اندرویدی پشتیبانی می‌کند‌، لازم به ذکر است که سیستم‌عامل تایزن سامسونگ نیز با دانلود یک اپلیکیشن به‌خصوص، قادر به اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی است.

فرآیند دریافت مجوزها برای به رسمیت شناختن Sailfish در روسیه بیشتر از ۱۸ ماه زمان برد. ابتدا بررسی این سیستم‌عامل در کنار سیستم‌عامل تایزن به وزارت فناوری اطلاعات روسیه واگذار شد، بنا به اظهارات آنتی ساریانو (Antti Saarnio)، مرد شماره یک Jolla، که توسعه جهانی Sailfish را در دست دارد، نسخه‌ای محلی و داخلی از Sailfish توسط یک شرکت روسی نوشته شده است، تا این سیستم‌عامل به صورت کاملا مستقل عمل کند. به این ترتیب ایجاد هر تغییری از جانب روس‌ها در این سیستم‌عامل میسر است.

phonearena.com

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393613

خبر فوق مربوط به رسانه فارنت می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم